Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

4 yolun kavşak noktasındayız ama…

4 yolun kavşak noktasındayız ama…
  • 13.04.2021
  • 294 kez okundu

Yaya Yolumuz Yok!

Eski devlet hastanesi sonrasında, TOKİ Cami’nin biraz ilerisinde yapılan TOKİ sitelerinin karşılıklı birbirine baktığı noktada, bir yol ağzı ama… Karşıya geçmek için yaya geçidi yok, ama risk çok!

Yayaların güvenli geçişlerini sağlamak üzere, kent içindeki yaya geçiş noktalarındaki çizgilerin bazılarını kırmızıya boyayan uygulama Antakya ve diğer ilçelerde hayata geçerken, “Her yerde güvende miyiz, standardı yakaladık mı?” soruları ise cevap bekliyor.
İçişleri Bakanlığı tarafından, trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik hayata geçirilen uygulama kapsamında, ışıksız yaya geçitlerinde kırmızı çizgiler yer almaya başlamıştı. Ancak eldeki fotoğrafların adresinde duran bir vatandaş, yaşadıkları sıkıntıya işaret etti ve şunları söyledi:
“Burası, karşılıklı iki TOKİ sitesinin olduğu bir yer. Kavşak olarak aşırı kalabalık. Bazen, araçlar birbirine giriyor. Çünkü burada bildik bir kavşak uygulaması yok. Düşünün, 4 yönden aynı noktaya çıkan araçlar var ve bunlar, aralarındaki uyumla oradaki düzeni sağlıyor. Normal şartlarda, burada bir belediye düzenlemesi olması gerekmez mi? Hadi bunu geçtik! Burada, iki kaldırım arası mesafeyi bir ölçün ve kaç metre, söyleyin bana! Yaya çizgisi yok, yürüyebileceğiniz bir aralık yok! Bu mesafeden karşıya geçmek isteyenler, araçların hızla gittiği yolun içinden yürümek zorunda kalıyor.
Burayı, her gün çocuklarımız da kullanıyor, yaşlılarımız da. Bir an önce önlem alınması ve burada bir yaya geçidi oluşturulması gerekiyor. Yetkililerden ricamız bu!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ