Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

4,5 milyona anaokulu yaptıracak

4,5 milyona anaokulu yaptıracak
  • 10.03.2020
  • 5.097 kez okundu

Antakyalı İş İnsanı Veliş Bahadırlı, bir vasiyeti yerine getiriyor

Antakyalı Çiftçi, Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı, bir vasiyet üzerine, 4 Milyon 500 Bin Lira’ya mal olacak okul öncesi bir kurum yaptırıyor. Veliş Bahadırlı, yaptıracağı okulla ilgili olarak dün Hatay Valiliği’nde protokol imzaladı. Protokole; Vali Rahmi Doğan, Hayırsever Veliş Bahadırlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan imza attı.
Törene, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ile Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli de katıldı.
Okul protokolü töreninde konuşan Vali Rahmi Doğan, Hatay’ın deprem bölgesinde olduğunu, bu nedenle kamu binalarında test çalışmaları yaparak, depreme dayanıksız yapıları yıktırarak yerine yenilerini yaptırdıklarını, diğer binaları da planlı şekilde güçlendirdiklerini söyledi.
Vali Rahmi Doğan, Hatay halkının eğitime desteğinin takdirle anılacak derecede yüksek olduğunu gözlemlediğinin altını çizdikten sonra, “Bugün de böyle bir tören düzenlemekteyiz” dedi ve Veliş Bahadırlı’nın yaptıracağı okulun 45 Milyon Lira’ya mal olacağını, 8 derslik yanı sıra çeşitli birimler içereceğini söyledi. Hayırsever Veliş Bahadırlı da, amcası oğlunun vasiyetini yerine getirmek üzere okul yaptırma kararı aldığını bildirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ