Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

45 Yıl öncesinin Akşehir Mezunları Hatay’da buluştu

45 Yıl öncesinin Akşehir Mezunları Hatay’da buluştu
  • 02.05.2019
  • 760 kez okundu

Akşehir Yatılı Öğretmen Okulu 1974-1975 dönemi mezunları, geçtiğimiz hafta sonunda ilimizdeydi. Akşehir Öğretmen Okulu’ndan 45 yıl önce mezun olan eğitim emekçileri, ilimiz Samandağ ilçesi Anadolu Otel’de toplantı ve eğlencelerini gerçekleştirdi.
108 kişilik Akşehir Yatılı Öğretmen Okulu mezununu eşleriyle beraber karşılayan ve ağırlayan Antakyalı ev sahibi Nurettin Bellur, Süleyman Öztürk, Sabahattin Bolgün, Mehmet Meyancı, Malik Taşıyan ile Bekir Ateş’in gezi ile ilgili izlenim ve değerlendirmeleri şöyle oldu:
“Heyecan, vefa ve muhabbet dolu okuldaşlığın nasıl güzel sonuçlar verdiğini gördüler, yaşadılar. Yurdumuzun her köşesine dağılmış 108 arkadaş, eşleriyle katıldılar. Yurdumuzun her yerinden, hatta Almanya’dan ve İngiltere’den gelip birlikteliğe katılanlar oldu. Konuklarımız arasında 2 Milletvekili de bulunmaktaydı.
Bu vesileyle, bizzat katılarak toplantıya onur veren öğretmenlerimize, eşlerine, toplantıya yurdun dört bir yanından gelerek vefanın, sevginin ve bunun kadar önemli olan ‘Akşehir Öğretmen Okulu mezunu’ olmanın erdem ve faziletini özüyle, sözüyle bizlere gösteren arkadaşlarımıza en kalbi duygularla saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.”
Düzenleme Komitesi adına Nurettin Bellur da tüm katılımcılara ve bu oluşumda emeği geçen herkese teşekkür ederken, gelecek yıllarda diğer illerde buluşmaların süreceğini bildirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ