Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Kudüs, Savaşın Değil, Barışın Şehri!

Kudüs, Savaşın Değil, Barışın Şehri!
  • 08.12.2017
  • 1.604 kez okundu

Memur Sen’liler köprübaşında basın açıklaması yaptı.

Hatay Memur Sen’e bağlı sendika üyesi kamu çalışanları dün köprübaşında bir araya geldi ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine sert çıktı, “Kudüs, savaşın değil, barışın şehridir” mesajı verdi. Toplanan kalabalığa seslenen Memur Sen Şube Başkanı Hasan Urhan, insanlık tarihinin en kanlı ve en şiddetli dönemlerinin yaşandığı bir süreçten geçildiğini, ABD’yi kastederek, şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyetin Kudüs üzerinden yeni bir hamle yamaya hazırlandığını hatırlattı ve “Bunu gören, tarihi gerekçeleri bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandık” dedi.
Urhan, şöyle devam etti:
“Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına yönelik söylemini fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump, ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır. ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıyamete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır.
Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz.
ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden, dünyanın bütün iyi insanları, barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır.
Buradan diyoruz ki, korsan İsrail, Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli.”
Sloganlar eşliğindeki basın açıklamasında; Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek, harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü haykırmak için burada toplandıklarını söyleyen Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Zorbalar da en çok bunan korkuyor. Emin olun ki Kudüs’e özgürlük haykırışı bunun için şiddetle susturulmak isteniyor. Eğer insanı özgürleştirecek söz söyleyebilirsek, zorba iktidarlar yerle yeksan olur, özgürlüğün nefesi bütün dünyaya ulaşır.”
Açıklamanın son sözü ise, “Yaşasın özgür Kudüs, kahrolsun Siyonizm, yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti” oldu. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ