Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

5 Kurum, Fuar Alanı’nın

5 Kurum, Fuar Alanı’nın
  • 25.08.2021
  • 303 kez okundu

Deprem Toplanma Alanı olmasını istedi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde, 5 sivil toplum örgütü ortak bir açıklama yaparak, çevre yolu üzerindeki fuar alanının, deprem koşullarında toplanma yeri olarak kullanılmasını istedi.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, Antakya Ticaret Borsası Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, Antakya Ziraat Odası Başkanı M.Muzaffer Okay ile Hatay KAGİD Başkanı Çiğdem Kıral ortak imzalı açıklamada, oluşabilecek felaketlerde önlemlerin alınmasının can ve mal kayıplarını azaltacağı, şehrimizdeki toplum örgütleri olarak da insan sağlığını tehlikeye atabilecek her türlü girişimin karşısında durmanın da önemli olduğuna dikkat çekildi ve şöyle denildi:
“Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve halen Fuar Alanı olarak kullanılan 3447 nolu parselin, şehrimizde yaşanabilecek olası bir depremde ‘Deprem Toplanma Alanı’ olarak kullanılması hayati ve zorunlu bir ihtiyaçtır. Diğer bir açıdan ise; Bu alanın satışından elde edilecek olan gelir, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yıllık bütçesi ile karşılaştırıldığında çok cüzi bir rakama karşılık gelmektedir. Şehrimizdeki en önemli Deprem Toplanma
Yeri ve Fuar Alanı olarak kullanılabilecek bu yerin satışının durdurulması ve vatandaşlarımızın menfaatine kullanılması, Sivil Toplum Kuruluşları olarak ortak görüşümüzdür.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne sevk edilen bu satış kararının yeniden gözden geçirilerek iptal edilmesini talep etmekteyiz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ