Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

5 saniye ayırın, 5 yılımız feda olsun

5 saniye ayırın, 5 yılımız  feda olsun
  • 20.03.2019
  • 5 saniye ayırın, 5 yılımız feda olsun için yorumlar kapalı
  • 256 kez okundu

Savaş; Hatay’ı tanıyan, tarihini, kültürünü bilen, medeniyet birikimine saygı duyan, bütün renkleri anne şefkatiyle kucaklayan birinin bu kenti yönetebileceğini söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Lütfü Savaş, Hatay’ı yönetmek için hem Türk tarihini, Orta Doğu tarihini, hem de dünya tarihini bilmek gerektiğini kaydederek, “Hatay’ı yönetmek için bu şehirdeki renklerin güzelliğini bilmek lazım. Hatay’daki renklerimizin, Türk Bayrağı altında memleketimize katkılarını bilmemiz lazım” dedi.
Pazartesi günü, Defne ilçesi Şükrü Güçlü Bulvarı’nda düzenlenen CHP mitinginde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan önce kürsüye çıkan Lütfü Savaş, Hatay’a hizmet anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayarak, “30 Mart 2014’te tarih yazdınız. Siz efsanesiniz. 31 Mart’ta da bizi müthiş bir mücadele bekliyor. Bu şehri tanıyan, tarihini bilen, kültürünü bilen, medeniyet birikimine saygı duyan, bütün renkleri anne şefkatiyle kucaklayan biri lazım Hatay’a. Biz; Hatay’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Tayfur Sökmen’in bize mirası olduğunu biliyoruz. Hatay’ı daha ileriye götürmemiz için sizler bize yetki verdiniz. Ve biz size hem müteşekkiriz hem de sizin sözcünüz olmaktan onur duyuyoruz. Rabbim sizden razı olsun. Başarının mimarı sizsiniz, biz sadece bayrağı taşıyoruz” dedi.
Hatay’ın her noktasında kardeşlik bağlarının güçlenmesi için çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Savaş, gelecekte de aynı anlayışla hizmet üreteceklerinin altını çizdi.
Gelecek dönemde de, âdemi merkeziyetçilik anlayışıyla ve yerelden kalkınma zihniyetiyle hem esnaf hem de çiftçiler için önemli projelere imza atacaklarını ifade eden Başkan Savaş, alanda toplanan kalabalığa hitabının sonunda, “5 Saniyenizi bize ayırın 5 yılımız size feda olsun” mesajı verdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ