Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

500 korucu ant içti

500 korucu ant içti
  • 01.04.2017
  • 1.579 kez okundu

Hatay’da, terörle mücadelede görevlendirilmek üzere seçilen 500 güvenlik korucusu Hatay’da görev yapmak üzere Ant içti.

İlimiz genelinde görev yapacak olan güvenlik korucuları için yemin töreni düzenlendi. 28 Mart Salı günü saat 14.00’te İlçe Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamı ve Belediye
Başkanları, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu, ardından 500 güvenlik korucusunun yemin ettiği törende konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, 15 günlük eğitimlerini tamamlayan güvenlik korucularının yemin töreninde bulunmaktan dolayı İl Valisi olarak son derece mutlu olduğunu belirtti. İlimizde 1992 yılında başlayan ve Amanos kırsalında karargah kuran bölücü terör örgütünün yok edilebilmesi için, o tarihten bugüne kadar hem emniyet hem jandarma birlikleri ve bunun yanında da gönüllü köy korucularımızın görev yaptığını dile getiren Vali Ata, şöyle devam etti:
‘’Son dönemde Bakanlığımızca yapılan yazışma ve çalışmalar sonrasında, ilimizde 500 adet güvenlik korucusu kadrosu tahsis edilmiştir. Bundan dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde 5 bin kadro açılmıştı. Bunun aşağı yukarı %10’u Hatay’a tahsis edildi. İnanıyorum ki, bu göreve başlayacak güvenlik korucularımızla birlikte, jandarmamız ve emniyet teşkilatımızın yapacağı çalışmalar neticesinde terör ne pahasına olursa olsun Hatay’dan ve ülkemizden silinip atılacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras ise yaptığı konuşmada şöyle konuştu:
“Biraz önce, milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde; anne, baba, eş ve yakınlarınızın huzurunda, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna seve eve canınızı feda edeceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant; vatan sevgisi, vazife, şeref ve namus anlamında olup aynı zamanda kahraman bir güvenlik korucusu olduğunuzun kabul merciidir. Hürriyet ve bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğümüzün, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır olarak birlik ve beraberlik ruhu içinde yeminize bağlı kalıp emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü şer odaklarına karşı mücadele edeceksiniz. Atatürkçü düşünce sistemi ışığında, tüm aşırı akım ve politik düşüncelerin dışında, kanun talimat ve hiyerarşik nizama bağlı, karşılıklı sevgi ve güvene dayanan bir disiplin ruhu ile işbirliği içinde çalışarak yurdumuza hizmet edeceksiniz.”
Güvenlik Korucuları adına bir konuşma yapan ve “Ben, korucu oldum. Kısacası, ilelebet yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti’nin, yüce Türk milletinin ve onun namus aşkının yılmaz ve fedakâr bekçisi oldum” diyen Mustafa Aşkın da yaptığı kısa konuşmasında şu mesajı verdi:
“Bizleri süratle olgunlaştıran ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen çok değerli büyüklerimiz, bu işin mukaddes emeklerine her zaman layık olmaya çalışacağız. Huzurunuzda söz veriyorum.”
Hatay’da görevlendirilen 500 güvenlik korucusu, yemin etikten sonra görevlerine de resmen başlamış oldu.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ