Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

51 Yıllık Gurur: Antakya Gazetesi

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 05.09.2017
  • 1.299 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Antakya Gazetesi, yayın yaşamında 51 yılı geride bıraktı ve 52’den gün almaya başladı. Yani 51 yıldır bu güzel şehirde bu değerli topluma hizmet vermenin ve zor şartlarda günlük bir gazete çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile bizi bu günlere değin bir an olsun yalnız bırakmayan ve varlığımıza anlam katan siz değerli okurlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

Günlük gazete çıkarmak, bir kentin yaşam dinamiklerini gün be gün takip etmek, belgelemek, haberleştirmek adeta kutsal bir görevdir. Antakya Gazetesinin emekçileri, bu sorumluluğu büyük bir aşk ile yerine getirmektedir. Biz, yayın yaşamımızda kötü denebilecek, zor ve ağır şartlara dayanışma ile karşı durduk ve ayakta kaldık. Kentin yayın yaşamının en deneyimli tanıklarından biri konumundayız. Ama hep kötüyü anacak değiliz. Çok da güzel günlerimiz, anılarımız var. İtiraf etmeliyiz ki Hatay ilimiz, gazetecilik mesleğinin onur ile yapılabileceği müstesna bir ildir. Tam da bu aşamada gazetemiz kurucusu merhum gazeteci Nezih Gassan Seyfittinoğlu’nu rahmet ve saygıyla anıyor; onun en büyük hayali olan “ Antakya Var Olduğu Sürece, Antakya Gazetesi Yaşayacaktır” ülküsünü canlı tutmaya çabalıyoruz.

Evrensel insan hakları, demokratik, laik bir toplum, aydın bir insan modeli, çağdaşlık, Atatürkçü ve modern bir yaşam tarzı yolumuzu belirlemektedir. Mağdurun yanında mazlumun karşısında, hak ve hukuktan yana bir tavrımız her zaman olacaktır. Hatay ilimizin ülke içinde yükselen bir sırada yer alması, dünya ölçeğinde parmakla gösterilen örnek bir il olması amacıyla, sorumluluk içinde varlığımızı anlamlı kılmak peşindeyiz. Hatay’ın sorunu bizim sorunumuzdur. Hatay’ın tasa ve sevinci bizim de tasamız ve sevincimizdir. İlimizin ve bu ilin müstesna halkının aydınlık geleceği bizim en büyük çabamızdır. Bu uğurda yeri ve zamanı geldiğinde elimizi taşın altına koymaktan bir an olsun çekinmeyeceğiz.

Yarım asırdan fazla bir süre bu kentin yaşamını, duygusunu ve düşüncelerini belgeliyor ve haberleştiriyoruz. Ne gurur ki bu alanda elimizde sağlıklı bir şekilde korunmuş olan altın değerinde bir arşivimiz mevcut. Dileriz ki daha nice 50’li yıllar geride kalır ve Antakya Gazetesinin yerel yayıncılıkta el üstünde tuttuğu bayrak nesilden nesile aktarılır.

Kuşkusuz ki bu alanda önemli bir teşekkürü gazetemizin yayın ailesine ve köşe yazarlarımıza sunuyoruz. Birbirinden değerli kalemler kentimizi büyük bir titizlikle yorumluyor, doğru bildiklerini yazıyor ve yanlış gördüklerini eleştiriyor. Antakya’mızın onurlu kalemlerine bu vesile ile kucak dolusu sevgilerimizi sunuyoruz.

Değişen gelişen teknoloji, iletişim dünyası ve modernleşen medya alanında geride kalmamak, yenilikleri yakalamak ve gazetemizi yeni medya çağında revize edip yarınlara taşımak konusunda da önemli adımlar atmakta, sosyal medya haberciliği konusunda ciddi yatırımların peşinden koşmaktayız. Önümüzdeki süreç bizim için daha hareketli, daha verimli ve daha heyecanlı olacak.

Ülkede bir kaç örnek dışında giderek yok olmakta olan “Aile ve kuşak” gazeteciliğinin yaşamakta olan en canlı temsilcilerinden biriyiz. Seyfittinoğlu ailesi baba yadigarı olan bu mesleği değişen koşullara ayak uydurarak yarınlara taşıyor. Bu aşamada başta rahmetli babamız ve değerli annemiz yanı sıra iş adamı İbrahim Seyfittinoğlu ve ailesi, Sinem Naseh ve ailesi, Selvi Günay ve ailesi ile tüm yakın dostlarımıza destek ve katkılarından ötürü yürek dolusu teşekkür ediyoruz.

Hatay…. Antakya…Bizim için büyüsünden asla çıkamayacağımız bir rüya…Bir sevda.

İyi ki varsın Antakya….
Nice yıldönümlerine sevgiyle…saygıyla.

İyi çalışmalar.
[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ