Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

57 milyon TL borçlanma talebi

57 milyon TL borçlanma talebi
  • 16.10.2017
  • 1.254 kez okundu

HBB Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi. HBB Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve 1’i ek olmak üzere 70 madde görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında; İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının kadro ihdası ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 68’inci maddesinin (e) fıkrası gereğince 57.000.000,00 –TL (elliyedimilyonlira) borçlanma için izin alınması ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı gelir tarifesi teklifi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dörtyol ilçesi Altınçay Mahallesi Talatlar Caddesi isminin ‘Şehit Mete Can Caddesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesi Yayla Caddesi isminin ‘Şehit Umut Sakaroğlu Caddesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.
HBB Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2’inci oturumunun 19 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ