Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

6 birinciye ödül

6 birinciye ödül
  • 04.04.2017
  • 2.666 kez okundu

Milli Eğitim-Yeşilay işbirliğiyle “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” konulu Yarışma…

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” konulu kompozisyon, resim, hikaye, şiir, karikatür yarışmasında birincilik alan öğrenciler ile öğretmenleri ödüllendirildi.
“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması İl Ödül Töreni, geçtiğimiz hafta içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” çerçevesinde düzenlenen “Bağımlılık” konulu yarışmanın ödülleri dağıtıldı.
Ödül törenine Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin katıldı. Törende, Hatay İl birincisi olan 6 öğrenciye ve öğrencileri yarışmaya hazırlayan öğretmenlere ödülleri verildi. Eserleri Hatay birinciliği ile ödül kazanan öğrenciler, kategorileri ile öğretmenleri şöyle sıralanıyor:
*Resim dalında Hatay İl Birincisi, Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Kayra YALÇIN ve Öğretmeni Fatma Hülya YÜCEL.
*Resim dalında Hatay İl Birincisi, İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Beril GÖZÜTOK ve Öğretmeni Yunus ATLAN.
*Yarışmanın Karikatür dalında Hatay İl Birincisi, Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu M.T.A.L Öğrencisi Ayşegül BULUT ve Öğretmeni Ramazan ÜNLÜ.
*Şiir dalında Hatay İl Birincisi, Dörtyol İlk Kurşun İlkokulu Öğrencisi Uğur BİLGİLİ ve Öğretmeni Cengiz GÖK.
*Hikâye dalında Hatay İl Birincisi, İskenderun Yunus Emre Ortaokulu Öğrencisi Berfin YABANCI ve Öğretmeni Emine ÇENGEL.
*Deneme dalında Hatay İl Birincisi, Kırıkhan Naim Atakaş Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayten Şevval DEMİRCİ ve Öğretmeni Osman ÇELİK. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ