Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

652 kişinin duası Düzce’ye

652 kişinin duası Düzce’ye
  • 17.03.2017
  • 1.442 kez okundu

Düzce Belediyesi, ilimizin Suriye sınırındaki çadırkentte konuşlu Suriyelilerin her türlü ihtiyacını karşılamayı üslendi.

Düzce Belediyesi, Türkiye-Suriye sınırı İdlip yakınlarında oluşturulan çadırkentteki 200 ailenin toplam 652 bireyinin her türlü bakım, iaşe, giyecek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamayı üstlendi. İlk 2 TIR dolusu malzeme önceki gün teslim edildi. Hatay’a gelen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Bir bir adım attık, Türkiye’deki diğer Belediyelere örnek olmasını diliyoruz” dedi.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, önceki gün geldiği Hatay’da bir dizi görüşme ve ziyaret yaparken, açıklamalarda da bulundu.

Hatay’da mahalli yöneticilerle görüşmelerde bulunan, Reyhanlı Kaymakamı ile Reyhanlı Belediye Başkanı’nı makamlarında ayrı ayrı ziyaret eden ve belediye olarak üstlendikleri sorumluluğu anlatan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Suriye’de yaklaşık 6 yıldır insanlık dramı yaşandığını hatırlatarak, “Biz de bir ucunda tutalım, burada çile çeken mağdur olan, bombalardan kaçan insanlara yardım edelim, ihtiyaçlarını karşılayalım dedik” açıklaması yaptı.
Önceki gün Reyhanlı’da 2 tır dolusu malzemeyi Kızılay ile diğer yetkili kişi ve kurumlara teslim ettiklerini, bundan sonraki yardımların ise çadırkente kadar götürülerek elden teslim edileceğini söyleyen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, çadırkente yakın bir yerde ayrıca bir fırın kuracaklarını ve her gün 652 kişinin ekmek ihtiyacını karşılayacaklarını bildirdi.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce-Halep Şefkat Çadırkenti yardım malzemelerinin Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye gönderilmesinin ardından; Hatay Valiliği, Reyhanlı Kaymakamlığı ve Reyhanlı Belediyesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Hatay Valisi Erdal Ata ile görüşen Başkan Mehmet Keleş, Hatay’daki göçmenler ile sınır ötesinde çadırkentlerde yaşayan mülteciler hakkında bilgi aldı. Hatay Valisi Ata da, Düzce Belediyesi tarafından sınıra getirilen yardımlar için teşekkür etti.
Reyhanlı’da da temaslarda bulunan Başkan Keleş, Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile görüştü. Suriye sınırındaki çadırkentler ve göçmenlerin durumu hakkında görüşen heyet konuyla ilgili istişarede bulundu. Suriye’nin Halep kentindeki tampon bir bölgede kurulan çadırkentler içinde 200 aile ve 652 kişinin ihtiyaçları için hazırlanan yardım malzemeleri sahiplerine ulaşırken, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, dün sabah basın mensuplarıyla olan buluşmasında gelişmeleri anlattı. Keleş, bu yardımların aralıksız ve düzenli bir şekilde sürdürüleceğini, 200 aileye mensup 652 kişinin düzenli bakımı, ihtiyaçlarının karşılanması işlemlerini Düzce Belediyesi ve Düzce halkı olarak üstlendiklerini sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ