Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

7. Kardeş Kentler Buluşması Yalova’da…

7. Kardeş Kentler Buluşması Yalova’da…
  • 06.05.2019
  • 435 kez okundu

Bu yıl 7.si düzenlenen Kardeş Kentler Buluşması etkinliği, 26-27-28 Nisan tarihlerinde Yalova’nın kent merkezindeki Kent Müzesi’nde yapıldı. Etkinliğe Antakya yanı sıra Samsun, Marmaris, Antalya da davet edildi.
Her bölgeden katılan edebiyatçı ve resim sanatçılarının yanı sıra Antakya’dan resim dalında Yusuf Altunay ve kursiyeri Neval Avcı, Edebiyat dalında TYS Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu, Nebihe Karasu ve Selamet Bağcı katıldı.
Etkinlik, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve kalabalık bir sanatsever topluluğunun kurdele kesiminden sonra başladı. Resim sergisi gezildikten sonra, ertesi gün şairler, şiirlerini okudu. Yalova Şair ve Yazarlar Derneği (YAŞAD) Başkanı Nuri Taner ve TYS Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu birer konuşma yaptı. Konuşmalarda, asıl amacın, Türkiye’deki dört denizi, yani Ege, Marmara, Akdeniz ve Karadeniz’i sanatsal yollarla birleştirip kardeşlik bağlarını güçlendirmek olduğu vurgulandı.
Ressam Altunay, Yalova’da onları en iyi şekilde ağırlayan, başta YAŞAD Başkanı Nuri Taner ve diğer dostlarla birlikte Antakya ayağının organizesini yapan TYS Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu’ya sonsuz teşekkürlerini iletti. Ressam Altunay ise önümüzdeki aylarda diğer şehirlerde yöremizi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğini sözlerine dile getirdi.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ