Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

70 Milyon borç vardı!

70 Milyon borç vardı!
  • 09.09.2019
  • 2.505 kez okundu

Kasada ise 17 Bin TL!

Seçildiği günden bugüne, yaşanan ‘işten çıkarmalar’ konusu ile gündeme taşınan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde gündeme dair konuştu, teslim aldıkları belediye tablosunu paylaştı.

Eylül ayı olağan belediye meclis toplantısı öncesinde önemli açıklamalarda bulunan, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz; çarpıcı tespitlerde bulundu, önemli bilgilerin altını çizdi, şu ana kadar gündeme taşınan başlıklardan farklı bir tablo sundu. Belediyeyi 70 milyon borç, 17 bin TL ile teslim aldık” diyen Başkan Eryılmaz, şunları söyledi:
“Bugün Türkiye’nin birçok yerinde AKP’li belediyelerin maaşları bile ödemekte zorluk çektikleri bir süreçte, Büyükşehir’in araçlarına mazot koymakta zorlandığı bir süreçte 70 Milyon borçlu bir belediye-de tasarruf yapmak, hizmetlerin tamamını peşin ödemek, 9 Milyon tasarruf yapmak, bir önceki yönetimin 5 milyon borcunu ödemek her babayiğidin harcı değil. İşte bizim yönetim ile önceki yönetim arasındaki fark bu.”
-İNCELEME SÜRÜYOR-
Verilmeyecek bir hesaplarının olmadığını söyleyen ve bir önceki yönetimin “kurumsal işlemlerinin” inceleme sürecinin sürdüğünü ifade eden Eryılmaz’ın mesajı şu oldu:
“Öç alma duygusuyla değil… Birilerini karalama, birilerini kamuoyu önünde mağdur etme, zor durumda bırakma anlamında değil… Kanuna, hukuka ve tekniğe uygun bir şekilde araştırma yapılmasını istiyoruz, dedik ve bu araştırmaların uzamasının sebebi de bu. İncelemeler devam ediyor. İncelemelerimizi bitirdikten sonra da raporları ayrıntılı olarak açıklayacağız.”-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ