Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 01.06.2018
  • 957 kez okundu

Ramazan İmsakiyesi
BUGÜN YARIN
İmsak : 03.33 03.32
Güneş : 05.13 05.12
Öğle : 12.39 12.39
İkindi : 16.27 16.27
Akşam : 19.54 19:54
Yatsı : 21.27 21.28

Doğa ve Yaşam Derneği mesajı siyasilere:
Doğa Ve Hayvan Yaşam Hakkını Korumayanlara Oy Yok!
Hatay Doğa ve Yaşam Derneği adına kaleme alınan açıklamada, 24 Haziran seçimleri öncesinde “doğayı ve hayvanları koruma” adına hareket edeceğini açıklamayan siyasilere oy verilmeyeceği duyuruldu. Hatay Doğa ve Yaşam Derneği adına Ufuk Bayraktar imzasıyla kaleme alınan açıklama şöyle:
“24 Haziran seçimleri öncesinde, hiç bir ayırım yapmadan tüm siyasi partileri kapsayacak olan ‘Doğayı ve Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere OY YOK’ kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Bu kampanya çerçevesinde, 3 Haziran Pazar günü Antakya’da bir basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklaması akabinde, bütün adayları yurdun her yerinde tek tek ziyaret ederek, ‘Hayvanların Yaşam Haklarını ve Doğayı koşulsuz koruyacak uygulamaları da içeren bir yasa tasarısının hazırlanması için destek olacaklarına söz vermelerini’ talep edeceğiz. Bunun için adaylardan ‘Söz Veriyorum’ yazısını imzalamalarını isteyeceğiz. Gönüllülerimizin ve hayvan dostlarımızın katılımını bekliyoruz.”

HAKSEN: 3600’ün çözümünü önemsiyoruz
Hatay HAK-SEN İl Başkanı Ahmet Yaslı, açıklamasında, hükümetin bir grup memura yönelik 3600 gösterge sorununu çözmesini önemsediklerini bildirdi. HAK-SEN Şube Başkanı Ahmet Yaslı’nın açıklaması şöyle:
“Bazı kurumlarda öğretmenlerin, polislerin, hemşirelerin ve din görevlilerinin 3000’den 3600 ve 4800 ek göstergeye yükseltilmesini olumlu buluyoruz. Ancak genel idari hizmetleri sınıfında bulunan Maliye Bakanlığı bağlı kuruluşlar ve Gelir İdaresi’ne bağlı kuruluşlar ve Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde çalışan Memur, Gelir Uzman Yardımcısı ve Gelir Uzmanları ve Adalet Bakanlığı çalışanları, teknik hizmetler sınıfı çalışanları, sağlık hizmetler sınıfına bağlı çalışanlar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı kuruluş ve Müdürlüğü çalışanları ve diğer hizmet sınıfları ve kurum ile müdürlüklerin çalışanların 3600 EK Gösterge sorunu çözülmesi gerekmektedir.
Haksen Sendikası olarak, 3600 Ek Gösterge sorununun mutlaka biran önce çözülmesini talep ediyoruz. Bazı siyasi partilerin seçim beyannamelerine 3600 EK Gösterge’nin çözülmesi konusundaki beyanını önemsiyoruz. Bu vesileyle, kurumlar arası ve memurlar arasında 3600 Ek Gösterge eşitsizliğinin derhal çözülmesi kamu vicdanını rahatlatacaktır. HAK-SEN Hatay İl Başkanlığı olarak, 3600 EK Gösterge memurlar arasında eşitliğin sağlanmasına kadar konunun takipçisiyiz.”

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Hatay ili genelinde şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları dolayısıyla yarın enerji kesintisi uygulanacak yerleşim birimleri şöyle sıralanıyor:
Antakya İlçesi Bozhöyük Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Çetillik Mahallesine 10:00-16:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Madenli Mahallesi Atatürk Sokağa 9:00-15:30 saatleri arası,
Belen İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Mareşal Çakmak ve Yeni Cami Sokaklara 9:30-16:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Güzelyayla Mahallesi Güzelyayla Sokağa 9:00-15:30 saatleri arası,
Defne İlçesi Bahçeköy ve Sinanlı Mahallelerine 9:00-15:30 saatleri arası,
Defne İlçesi Harbiye Mahallesine 8:30-15:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Başlamış Mahallesi Başlamış Sokağa 9:00-16:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Hürriyet Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Demrek Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Karataş Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karbeyaz Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeni Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Tayfur Sökmen Mahallesine 9:00-15:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Kaşıkçı’nın acı günü: Amcasını kaybetti
Milliyetçi Hareket Partisi 27.dönem Hatay 1.sıra Milletvekili Adayı Lütfi Kaşıkçı’nın amcası Hafız Mehmet Kaşıkçı vefat etti, gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Kırıkhan’ın saygın ailelerinden olan Kaşıkçı ailesinin büyüğü, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Vardı’nın dayısı olan merhum Hafız Mehmet Kaşıkçı’nın cenazesi Kırıkhan Kurtuluş Mahallesindeki Ahıska Camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ilçede yeni mezarlıktaki aile kabristanına defnedildi.
Yoğun katılım ile gerçekleşen cenaze törenine Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Milliyetçi Hareket Partisi 27.dönem milletvekili adayları İbrahim Gül,Recep Tuncay, Dilek Demirdöven, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Adayı Olcay Kılavuz, AK Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Şanverdi,Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Türk sağlık sen Hatay Şube Başkanı Hayri Şahin, MHP İlçe başkanları, MHP il ve ilçe yöneticileri, İşadamları, Siyasi partilerin temsilcileri, Akraba ve sevenleri katılarak Kaşıkçı ailesinin acısına ortak oldular.

Suriyeli ailelere ramazan yardımı
Suriye’de muhaliflerin kontrol ettiği bölgelerde çalışmalarını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı ile Kral Selman Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında 115 bin kişiye ramazan yardımı ulaştırıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, ramazan ayının gelmesiyle Suriyeli ailelere yönelik yardım çalışmalarını genişlettiklerini söyledi.

Altınözü’nde Gazeteciye Saldırı İddiası
Altınözü ilçesinde yayınlanan Altınözü Gazetesi sahibi Mahmut Şan’a evinin önünde saldırıda bulunulduğu bildirildi. Hafif yaralandığı belirtilen Mahmut Şan’ın hastanede ayakta tedavi sonrası polis merkezine gittiği ve şikayetçi olduğu öğrenildi.

Antakya Belediyesi İftarı
Bugün Oğlakören’de
Antakya Belediyesi’nin Ramazan ayında mahallelerde iftar sofralar uygulamasında bugünkü adres Oğlakören Mahallesi. Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bugün Oğlakören Mahallesi iftar programı Mahalle Mey-danı’nda gerçekleştirilecek.

Arsuz’da hırsızlık
4 Kadın kameraya yakalandı
Arsuz’a bağlı Karaağaç’ta, 4 kadın, hırsızlık amaçlı girdikleri evde güvenlik kamerasına yakalandı. Girdikleri apartmanda yüzlerini başörtüsüyle gizleyen 4 kadının hırsızlık amaçlı içeri girdikleri kamera görüntüleri ortaya çıktı. Apartmanda en üst kata çıkan kadınların kendilerine “aile süsü” verdikleri gözlenirken, içlerinden biri son kattaki dairenin kapı-sını açmaya çalıştı. Kadın-lardan biri kapıyı zorlarken, diğerleri de onları perdele-yerek gizlemeye çalıştı. Tüm çabalara rağmen kapıyı açamayan kadınlar, binayı terk etti. Ancak güvenlik kamerasına yakalandı. Kadınları kamerada belirleyen polis, kimliklerini tespit ile yakalamaya çalışıyor.

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ