Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

86 yaşındaki Mehmet Hatun’dan

86 yaşındaki Mehmet Hatun’dan
  • 04.06.2020
  • 231 kez okundu

Cumhurbaşkanı’na mektup var…

“Ben, 1934 doğumlu, Hatay’da yaşayan bir vatandaşım. Bu salgın dolayısı ile 65 yaş üstüne tanımış olduğunuz dışarı çıkma süresi için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ancak…”

65 yaş üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı ilgili genelge ile devam ediyor. Ancak, bu yaş aralığında olanlara ayrılan “gün” için bir talepte bulunan 86 yaşındaki Mehmet Hatun, konuya ilişkin isteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de paylaştı.
Torunu tarafından isteği Antakya Gazetesi’ne iletilen Mehmet Hatun, şunları dile getirdi:
“Sayın Cumhurbaşkanlığı… Öncelikle, bu pandemi sürecinde ülkemizi, alışılmış refahın dışına iten salgın dolayısıyla hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, hastanede entübe olanlara acil şifalar dilerim. Allah; ülkemizi, devletimizi, birlikteliğimizi korusun ve tüm felaketlere karşı milletimizi muvaffak eylesin. Bu ülke için, bu vatan için gözünü kırpmadan, hiçbir çıkar gözetmeden canını ortaya koyan ve Şehit düşen tüm Mehmetçiğimize, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin.
Ben, 1934 doğumlu, Hatay’da yaşayan bir vatandaşım. Bu salgın dolayısıyla 65 yaş üstüne tanımış olduğunuz dışarı çıkma süresi için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ancak bunun Pazar günü olması, benim ve benim gibi devlet dairesinde işleri olan insanlar için ne yazık ki pek faydalı olmuyor. Bunun yanı sıra, köyde bulunan meyve ve sebze ekili tarlamızı kontrol etmeye maalesef gidemiyoruz. Sizden ricamız, Pazar günü özgürlük verilen 6 saatlik sürenin hafta içine yayılmasıdır. Saat sınırlamasını, şartlarınıza uygun yapabilirseniz, daha da kısaltabilirsiniz. Bunun hafta içine yayılması, kanaatinizce olursa, ben ve benim gibi düşünen insanların bu konuyla ilgili bir itirazı olacağını zannetmiyorum.
Büyüyen güçlü Türkiye’mizin daima sizin gibi liderlere ihtiyacı var. Allah sizi başımızdan eksik etmesin, projelerinizde ve ülkemizin kalkınmasında güç versin. Saygılarımla…” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ