Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 19.10.2018
  • 994 kez okundu

CHP’de aday adaylığında son gün
CHP’den belediye başkanı ya da meclis üyeliği başvurusunda bulunma süresi bugün doluyor. Genel Merkez açıklamasına göre kamu görevlisi, partili ya da sade vatandaş olsun, herkes için aday adaylığı başvurularının en geç bugün yapılması gerekiyor.

Firari FETÖ şüphelisi Hatay’da ele geçti
Kayseri Polisi, FETÖ/PDY soruşturmasında aranan ve iki yıldır firari olan M.Ö. ile eşi F.Ö.’yü ilimiz İskenderun ilçesinde yakaladı. M.Ö. tutuklandı, eşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tutuklanan M.Ö.’nün askeri imam olduğu öne sürüldü.

Hatay’dan Gaziantep’e esrar sevki
Suçüstü Yakalama…
Gaziantep’te, ilimiz Hatay’dan uyuşturucu temin ettiği belirlenen bir şüpheli gözaltına alındı. Operasyonu, il jandarma ekipleri yaptı.
Jandarma Asayiş Suç Araştırma Timi ekipleri, istihbarat çalışmaları kapsamında, S.Z.’nin Hatay’dan temin ettiği uyuşturucuyu hafif ticari aracıyla Gaziantep’e getireceği bilgisine ulaştı. Operasyon düzenleyen ekipler, uzun süren takip sonucunda söz konusu şüphelinin aracını Islahiye- Serinevler Mahallesi’nde durdurdu. Araçta yapılan aramalarda, 251 gram metamfetamin ile 3 gram esrar ele geçirildi. Sürücü S.Z. gözaltında bulunuyor

Bugün enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Paşaköy Mahallesine 9:30-13:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Bohşin Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Üçgüllük Mahallesi İsmet İnönü, 12, 14 ve Kurtuluş Sokaklarına 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeniyurt Mahallesi Metin Uzun, Dağlılar, Durgun, Taş, Beyler, Mevlana, Ahmet Yesevi, Cami, Bilgin, Güven, Filikçiler, Cocoğlu, Ahmet Sade, Sade, Daner, Olgun ve Atatürk Sokaklarına 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Karakese Mahallesi Yılmaz, Şehit Yusuf Can, Derebahçe Çıkmaz, Alplarslan Türkeş, Sağlık, İstiklal, İlyas Çakır, Kaba, Hacı Abit, Fatih, Cami, Atatürk, Hüsamlı, Ateş, Şen ve Türkistan Sokaklarına 9:30-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Mahmutlu Mahallesi Mahmutlu Küme Evleri, Bozcuklar, Selvi, Ömer Bölükbaşı, Gençlik, Vatan, Beyin Oğlu, Kara Höyük, Bayram Sökmen, Çıraklar, Turgut Reis, Bölükbaşı, Mahmutlu, Kıroğlu ve Sararlar Sokaklarına 9:15-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi İsalı Mahallesi Osmanlar, Sekiz Ocak, Bakkal Amca, Sait Usta, Hacı Özkan, Sultan Murat, Öksüzdere, Şehit Gaffar Okkan, Trafo, Ertaçlar, Kurtuluş ve Deneş Sokaklarına 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Yenice, Olgunlar, Şakşak, kösrelik, Sungur ve Sürütme Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yayladağı’nda 7 Mahalleye
Yenileme Uygulaması
Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, ilimizin Yayladağı ilçesinde 7 mahallede “Yenileme Uygulaması” yapacağını duyurdu. Duyuruda, “Hatay ili Yayladağı İlçesi Dutlubahçe, Görentaş, Güveçci, Kızılçat, Kurtuluş, Uluyol ve Üçırmak Mahallelerinde kadastro yenileme çalışmaları uygulaması yapılacaktır” denildi.

Samandağlı 40 yılık Muhtar görevden alındı
Samandağ Deniz Mahallesi’nin 40 yıllık muhtarı Edip Can, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alındı. Kararın tebliğ edildiği
ve ilçede şok etkisi yarattığı bildirilirken, Muhtar Edip Can’ın siyaset üste görevini hakkıyla yerine getiren çalışkan bir yerel yönetici olduğu belirtildi.

Milli Eğitim’de doğrudan
teminle okul onarımı
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimiz Hassa ilçesindeki Mazmanlı- Kanlıören Ortaokulu’nda, doğrudan emin yöntemiyle onarım işi yaptırıyor. Yapılan duyuru kapsamında, teklifler dün saat 15.00’a kadar Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Bölümü’ne imzalı ve kaşeli kapalı zarf ile elden teslim edildi ve oluşturulan komisyon marifetiyle de dün akşam saatlerinde değerlendirildi. Sonucun bugün açıklanması bekleniyor.

Asgaride hedef 2 bin!
“Türk-İş 2 bin liralık rakamı makul” diyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Asgari ücretlinin dayanma gücü kalmadı. Bununla ilgili önümüzdeki hafta başında randevumuza gideceğiz. Bakanla hafta içinde bu konuyu konuşup kamuoyunu bilgilendiririz” dedi.

Enflasyon beklentisi
.Merkez Bankası Beklenti Anketi’nde yılsonu TÜFE beklentisi yüzde 24,22’ye yükseldi. Büyüme beklentisi bir önceki anket dönemine göre azalarak yüzde 3,4’ten yüzde 3,2’ye indi.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ