Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

97.Yıldönümünde Valilik’te Cumhuriyet Tebrikatı

97.Yıldönümünde Valilik’te Cumhuriyet Tebrikatı
  • 30.10.2020
  • 1.419 kez okundu

Devlet, Halkın Devleti…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97.Yıldönümü kapsamında, dün, Valilikte tebrik töreni gerçekleştirildi. Törene; Özel ve resmi protokol üyeleri, seçilmişler, STK temsilcileri, resmi kurum müdürleri, yöneticileri ve diğer seçilmişler katıldı. Vali Rahim Doğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhurbaşkanı adına tebrikleri kabul etti. Valilik bahçesinde gerçekleşen törende konuşan Vali Rahmi Doğan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan ve yüce Milletimizin karakterine en uygun, dünyanın en çağdaş yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadığımıza dikkat çekti. Cumhuriyet’in, Türkiye için sadece bir yönetim şekli olmadığını belirten Vali Rahmi Doğan, dün sabah Valilik bahçesindeki törende şunları söyledi:
“Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı sosyal dönüşüm hamlesinin de adıdır. Dünya’nın dönüşümünü doğru okuyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderliğiyle getirdiği açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir hareket kazanmıştır. Bu ülkede yaşayan herkes, temel hak ve hürriyetlerini, kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Devlet, halkın devletidir. Üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Önder Atatürk’ün ortaya koyduğu ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi, devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı, Cumhuriyettir.
Türk Milleti, Cumhuriyet’i benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur.
Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki, binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti, her türlü şer odağının boş çabalarına karşın, önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, bir gün toprak olsa da, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ebediyen payidar kalacaktır.
Bu büyük ve anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan sevgisi ile canlarını, gözlerini kırpmadan veren kahraman silah arkadaşlarını, kanlarını ay yıldızlı bayrağımız için feda eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ