Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Abdullah Cömert Barış ve Kardeşlik Zinciri

Abdullah Cömert Barış ve Kardeşlik Zinciri
  • 03.06.2020
  • 473 kez okundu

7. Yıldönümü kapsamında mezarı başında anılan, Gezi sürecinin genç kayıplarından Abdullah Cömert için kurulacak ‘İnsan Zinciri’ için çağrı, Ağabey Adnan Cömert’ten geldi.

Gezi sürecinin Hatay’daki kayıplarından biri olan Abdullah Cömert için, Samandağ’dan Antakya’ya uzanan bir insan zinciri oluşturulacağı bilgisini veren Ağabey Adnan Cömert, herkesi bu dayanışmaya katkı vermeye davet etti.
Sosyal paylaşım hesabı üzerinden bu çağrıyı yapan Cömert, şunları dile getirdi:
“Samandağ’ı Antakya’ya insan zinciri ile bağlayarak, Abdullah Cömert kardeşimize, Samandağ’dan bir çiçek sunacağız. 16 Haziran Pazar günü saat 16.00’da el ele tutuşarak, Samandağ’ı Antakya’ya bağlıyoruz. Samandağ Cumhuriyet Meydanı’nda dalından koparacağımız gülü, elden ele, Abdullah kardeşimizin vurulduğu Armutlu’ya ulaştıracağız.
Tüm Hatay halkını bu etkinliğe bekliyoruz. Yol üzerindeki herkesi, ailece evin önüne çıkarak, el ele tutuşmaya ve dünyaya ‘Barış ve Kardeşlik’ isteğimizi haykırmaya davet ediyoruz.”
Toplanma yerlerinin, Samandağ Cumhuriyet Parkı ile Antakya Uğur Mumcu Bulvarı olarak ifade edildiği etkinlik için bir de şu uyarı paylaşıldı:
“Evleri Samandağ-Antakya yolu üzerindeki vatandaşlarımızın toplanma yerlerine gelmesine gerek yoktur.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ