Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Açık, şeffaf ve kucaklayıcı olacağız

Açık, şeffaf ve kucaklayıcı olacağız
  • 26.02.2018
  • 1.306 kez okundu

ATSO’da, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” Hareketi, projelerini açıkladı, mesajı net verdi:

Açık, şeffaf ve kucaklayıcı olacağız

Hareketin Başkan Adayı Ali Kavak, Meclis Başkan Adayı Sabit Karadeniz oldu.

Ali Kavak’ın başkan adaylığı çevresinde toplanan ve kendilerine “Birlik-Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi” adını veren grup, geçtiğimiz hafta sonunda kalabalık bir katılım önünde, projelerini ve yeni dönem hedeflerini açıkladı.
Ali Kavak’ın Başkan, Sabit Karadeniz’in de Meclis Başkanı Adayı olacağı belirtilen hareketin destekçileri, geçtiğimiz Cuma akşamı Anemon Otel’de buluştu. Ali Kavak, Sabit Karadeniz, Mehmet Kılıçlar ve Jan Baram, konuşmalarında, özellikle açık ve şeffaf bir yönetim sözü verirken, işadamı, esnaf ve tüccarın sıkıntılarının çözümü noktasında her girişimin yapılacağı, kentteki işsizliğe çözüm noktasında girişimlerde bulunulacağı ve herkesi kucaklayan bir yönetim anlayış içinde olunacağı mesajları paylaşıldı.
Başkan Adayı Ali Kavak, kentine ve şehrine karşı kendini sorumlu hissettiği için başkan adaylığı teklifini kabul ettiğini belirterek başladığı konuşmasında, STK’ların normal ve kriz dönemlerinde etkin rolleri olması gerektiğini, geçen dönemde ise bunun görülmediğini, halkın refahı, tüccar esnaf ve işadamı ve sanayicinin sorunlarının çözümünde Antakyalı işadamlarına olumsuz tavır sergilendiği bir dönemde ATSO’nun hiçbir girişimde bulunmadığını anlattı.
-TEK DÖNEM SÖZÜ-
Başkan adaylığını kendisine “ulusal sorumluluk” olarak addettiğini ve ateşten gömlek giydiğinin farkında olduğunu söyleyen Ali Kavak, seçimi kazandıkları takdirde sadece bir dönem başkanlık sözü verdi ve yerini gençlere bırakacağını, ATSO’da da HASİAD benzeri dönerli bir modelin egemen olmasını islediklerini bildirdi
Birlik, beraberlik ve kardeşlik hareketi içerisinde M.Ali Alakuş, Cengiz Özcan, Sabit Karadeniz, Jan Baram, Tahsin Kabaali, Tahsin Rende, Tevfik Doğan, Aydın Toksöz, Mehmet Kılıçlar gibi isimleri sayan Ali Kavak, seçildikleri takdirde kentte barış içinde, huzurlu ve mutlu bir yaşayışa katkıyı en üst noktadan vermeye çalışacaklarını anlattı.
-YÖNETİME ELEŞTİRİ-
Hareketin Meclis Başkan Adayı olacağı belirtilen Sabit Karadeniz de, ATSO’da çok problemler ve yanlışlar olduğu için yola çıktıklarını, krizin başladığı 2011’den bu yana sıkıntıdaki Antakyalı tüccar esnaf ve sanayiciye yönelik Oda’nın kucaklayıcı, destekleyici, sorunların çözümüne yönelik bir hamlesini görmediklerini, son olarak 44 çalışanı olan ATSO’ya 3 yeni personel alındığını, bunların Oda yönetimindeki kişilerin yakın akrabaları olduğunu hatırlatarak, “Bana göre milliyetçilik, şehit çocuğunu ve gazi çocuğunu işe almaktır. Milliyetçilik, Oda yöneticisinin yakınlarını işe almak değildir” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-

  

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ