Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Acil Ambulans Filosu Genişliyor

Acil Ambulans Filosu Genişliyor
  • 01.06.2019
  • 336 kez okundu

Hatay’da ambulans sayısı 88’e çıktı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ihale usulü alınan, 2019 model 5 adet ambulans daha Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Teslimat, hafta içinde İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşti.
Hatay’da kullanılmak üzere tahsis edilen 5 adet ambulansın teslim töreni, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlendi. Törene; Vali Yardımcısı Erol Özkan, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mustafa Hambolat, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Yamluha Coşkun, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı/ İl Ambulans Servisi Başhekim Vekili Dr. Oğuz Ekinci ile sağlık yöneticileri ve çalışanları katıldı.
Hatay İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, devletimizin, sağlık sistemine yatırımlarının gün geçtikçe artarak devam ettiğini belirterek, ambulans teslim töreninde şu konuşmayı yaptı:
“Gelişen yeni Türkiye yolunda, sağlık sistemine yapılan yatırımlar ve gelişmeler gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Şüphesiz bu yatırımlar arasında, Hastane Öncesi Acil Sağlık Sistemi içerisinde, gerek 112 Acil Sağlık ve gerekse UMKE olmak üzere yapılan yatırımlar bir hayli fazladır. Bu yatırımlarla birlikte, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinde memnuniyetinin artığını görüyoruz. Tahsisi yapılan 5 adet ambulans; İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne bağlı Antakya, İskenderun, Samandağ, Kırıkhan ve Dörtyol İlçelerinde bulunan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonların da görevli personellere teslim edildi.
İl genelinde, özel sektöre ve kamuya ait tüm ambulansların sevk ve koordinasyonu sağlayan Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı bünyesindeki toplam ambulans sayısı, tahsisi yapılan 5 ambulans ile birlikte 88 e yükseldi.
Hem bu ambulansların ilimize tahsis edilmesinde, hem de bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, ambulansların
ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
Törende daha sonra, 5 ambulansın anahtarları sürücülere teslim edildi. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ