Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Acil hizmetler masada

Acil hizmetler masada
  • 10.02.2017
  • 1.385 kez okundu

Sağlığın başındaki 3 İl Müdürü bir araya geldi
Hatay’ın sağlık alanındaki 3 İl Müdürü hafta içinde bir araya geldi ve ilimizdeki acil hizmetlerle ilgili koordinasyon konusunu masaya yatırdı.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ başkanlığında gerçekleşen ve Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin YILMAZ, Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bayram KERKEZ ile beraberinde kamu ve özel hastane yöneticilerinin katıldığı 2017 yılının ilk ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) toplantısı, 7 Şubat Salı günü saat 14:00’te Sağlık Müdürlüğü Davud-i Antaki Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

ASKOM Toplantıları, Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden, il içinde yer alan Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Üniversite Hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak, daha hızlı ve etkin acil sağlık hizmetleri sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılıyor.
Bu çerçevede; il İçinde yapılan ambulans sevkleri, hastane acillerine yapılan müracaatlar, acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri şikâyetler incelenerek, acil sağlık hizmetleri ile ilgili plan ve programların hazırlandığı kaydedildi.
2016 Yılı verilerinin incelendiği ve anne ölümlerinin önlenmesi konusunun ağırlıklı olarak irdelendiği yılın ilk toplantısı, Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ’nin konuşması ile sona erdi. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ