Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Acil Sağlık Hizmetleri Toplantısı

Acil Sağlık Hizmetleri Toplantısı
  • 17.06.2019
  • 370 kez okundu

Kısa adı ASKOM olan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM), ilimiz Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler başkanlığında, Sağlık Müdürlüğü Davud-i Antaki Toplantı Salonu’nda Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, devlet hastaneleri ve özel hastanelerinin yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden, etkinlikle ilgili şu bilgiler verildi:
“ASKOM Toplantıları, Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden, il içinde yer alan kamu hastaneleri, özel hastaneler, 112 acil sağlık hizmetleri ve üniversite hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak, daha hızlı ve etkin acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılmaktadır.
Bu kapsamda; il içinde yapılan ambulans sevkleri, hastane acillerine yapılan müracaatlar, acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler değerlendirildi, plan ve programlar hazırlanarak, tüm katılımcıların görüşleri de alınarak toplantı sona erdi.” -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ