Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

AÇKD’den Orman Haftası etkinliği

AÇKD’den Orman Haftası etkinliği
  • 27.03.2019
  • 175 kez okundu

Minikler fidanları toprakla buluşturdu

Orman Haftası kutlama etkinlikleri dahilinde, Antakya Çevre Koruma Derneği, Latife Hanım anaokulu ve Narlıca 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi Aile Hakimi Dr. Ali Kanatlı’nın organizesinde minikler çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu.
Minikler, çevrecilerle birlikte, Narlıca 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi bahçesine fidan dikti, daha yaşanılabilir bir doğaya katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadı.
Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, etkinlikte yaptığı konuşmada şunlara değindi: 21 Mart Orman Haftası dolayısıyla ağaç yaşken eğilir diyoruz. Anaokulu öğrencilerine ağaç sevgisini aşılamak adına bu gün Narlıca Narlıca Mahallesinde bulunan sağlık ocağı bahçesinde ağaç dikimi yaptık. Latife Hanım Anaokulu Öğretmenlerinden Hüseyin Özkan Beyin nezaretinde öğrencilerle beraber bugün güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Ormanlarımızı korumak zorundayız. Bu sevgiyi bu bilinçle küçük yaştaki çocuklara aşılamak zorundayız. Bu amaçla düzenlediğimiz etkinlik çok güzel oldu. Yıllardan beri okullarımızda yeşil alanlarda ağaçlandırma çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecek. Çünkü doğaya ne kadar ağaç kazandırırsak Hatay’ın iklimini bir o kadar koruyacağımızın farkındayız. Bu yüzden mümkün olduğunca her yere ağaç dikmek herkesin görevi olmalı. Biz bu çalışmalarımıza deva edeceğiz. Gelen tüm talepleri destekleyeceğiz. Dr. Ali Kanatlı derneğimizin aktif üyesidir, bu ağaç ekim etkinliğinde ağaçların yerini belirleyen, öğrencilerimizin buraya gelmesinde büyük emeği olan arkadaşımızdır.
Etkinlikte öğrenciler, çevrecilerle beraber öğretmenleri Hatice Köseoğlu ve Hüseyin Özkaya ile birlikte çok sayıda mavi çam ve mevsimlik çiçekleri toprakla buluşturdu.-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ