Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Adalet Mitinginden İzlenimler

Adalet Mitinginden İzlenimler
  • 13.07.2017
  • 2.461 kez okundu

Sinem Naseh

Gazetemiz kurucusu Nezih Gassan Seyfittinoğlu’nun kızı Sinem Naseh, 9 Temmuz Adalet Mitingini İstanbul’da Gazetemiz adına takip etti. İzlenimlerini aktaran Sinem Naseh, miting alanında da önemli gözlemlerde bulundu. İşte Naseh’in kaleminden “Adalet Mitingi”:
Ne güzel gündün 9 Temmuz…
25 gün süren, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adım adım Ankara’dan İstanbul’a çoğalarak ulaşan milyonların Maltepe miting alanında buluşması, özlediğimiz huzur dolu, sevgi dolu çok özel bir ortamdı.
Fiziken ve ruhen orada o günü yaşayan herkes inanıyorum ki benzer duygular yaşadılar.
İstanbul’un dört bir köşesinden, ülkemizin her şehrinden insanlar özel çağrı almadan gönüllü olarak aktı miting alanına, metrodan çıktığımızda görevliler insanları yönlendiriyordu ve kimsede telaş yoktu, Pazar pikniğe gider gibi neşe içindeydi herkes.
Onlarca değil yüzlerce insan omuz omuza yürüyorduk, ben hayatımın hiç bir döneminde öylesi bir kalabalık içinde kendimi bu kadar güvende hissederek yürümemiştim.
Özlemişiz ülkemizde ki bu güven duygusunu.
Biliyorduk o kilometreler boşuna atılmadı, mesaj netti provakasyona izin verilmeyecekti, hepimiz ülkemizi çok sevdiğimiz toprağını, havasını birlikte soluduğumuz her vatandaşın özgürce yaşaması için bir aradaydık.
Ve alana geldiğimizi düşündüğümüzde etten duvarla çevrildi etrafımız, Tam vaktinde başladı konuşmaya Kılıçdaroğlu. Sesi uzaktı, meydana sığmamıştı insanlar, biz de tabi kendimizi en geride zannederken bizim de etrafımız dolup taştı.
Rakamlar benim işim değil, gördüğümü yaşadığımı paylaşmak istedim çünkü inandım, bir kez daha umut doldu yüreğim…
Bu vatan bizim.
Hak dedik, hukuk dedik, adalet dedik.
Kaybettirilmeye çalışılan özgürlüklerimize sahip çıkmak istedik. Kadın olarak, ana baba çocuk genç olarak duyulsun istedik seslerimiz.
Soluduğumuz hava umut barış ve sevgi doluydu, kardeş kokusu evlat ana baba kokuyordu doğa. Türkiye’liydik hepimiz ve bireylerden oluşan kocaman bir bütündük.
Particilik yoktu, örgütcülük yoktu, nefret söylemi yoktu daha da önemlisi, korku yoktu, meydandaki insanlarda.
Marşlar türküler birlik beraberlik ezgisi yayıyordu.
Bir bitiş değildi Maltepe meydanına varış, geleceğe dair umutlarımızın yeşerdiği meydanların halkın olduğu gerçeğinin vurgulandığı, tek sesliliği kabullenmeyeceğimiz yönündeki birliğin başlangıcıydı.
İnanıyorum…
Güzel günler bırakacağız bizden sonraki nesillere…
Sevgiyle dolsun tüm yürekler.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ