Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Adaletin Nöbeti Diyarbakır’da

Adaletin Nöbeti Diyarbakır’da
  • 02.12.2019
  • 249 kez okundu

Hatay Barosu da hazır bulundu

Adalet Nöbeti’nin 9. Ayağı; Hatay, Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Bursa, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Tunceli, Van ve Yalova Barolarından Başkan ve Yöneticilerin katılımıyla Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Adalet Nöbeti ve Tahir Elçi İnsan Hakları Kürsüsü Etkinliği’nin 204. Haftası Anması, Diyarbakır Adliyesi önünde gerçekleştirildi. Adalet Nöbeti’nin 9. ayağına; Hatay, Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Bursa, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Tunceli, Van ve Yalova Baroları katılı gösterdi.
Burada bir konuşma yapan, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, adalet arayışlarının devam edeceğinin altını çizdi ve şu mesajı verdi:
“Adalet arıyoruz ve adalet aramaya devam edeceğiz. Elbette bu son olsun, talebimiz ve dileğimiz odur. Bu memlekete adaletin gelmesi için, bu cüppelere ve adalet aranan binalara asıl anlamının yüklenmesi lazım. Her adalet aradığımız mevki birbirine benzer hale geliyorsa, attığınız taş olduğu gibi geri dönüyorsa, söylediğiniz her söz yüzünüze geri çarpıyorsa, çok gerideyiz demektir. Her bir çırpınışımız, her bir çığlığımız; adaletin arşa değmesi, insanların canının yanmaması, kadınların artık öldürülmemesi, çocukların taciz edilmemesi, faili meçhullerin olmaması ve kayyumların bu bölgeden tamamen sonsuza kadar yok olması içindir. Bundan sonra da olmaya devam edecek. Adalet sonsuza kadar…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ