Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Adana’ya kadar geldi

Adana’ya kadar geldi
  • 21.02.2019
  • 964 kez okundu

Sıra Hatay’da mı?

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, sebze meyve fiyatlarını düşürmek için kentteki ilk tanzim satış noktası önceki gün kuruldu. Vatandaşların ilgisi ise büyük oldu. Peki, Hatay’da da buna dair hazırlık var mı?
Aracıların devre dışı bırakılarak, Tarım Kredi Kooperatifleri eliyle çiftçilerden temin edilen ürünlerin belediyelerin kurduğu tanzim satış noktaları üzerinden sunumu; Ankara, İstanbul, Bursa gibi şehirlerin ardından Adana’da da başladı. Merkez Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi’nde kurulan tanzim satış noktasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen satış noktalarına işaret eden Antakya’daki vatandaşlar ise “Hatay’da ne zaman başlar?” sorusunu Büyükşehir Belediyesi’ne yöneltiyor.
-SÜRESİ-
Tanzim satışı için 2.5 aylık bir uygulama süresi öngörülüyor. Bu sürenin sonunda, örtü altı üretimin yanı sıra açık alanlardaki ürünlerin de piyasaya girmesi, bunun etkisiyle de fiyatların makul seviyelere gelmesi bekleniyor. Bilindiği gibi, sebze ve meyvede tanzim satış uygulaması www.epttavm.com üzerinden de yapılıyor. PTT’nin internet adresinde yer alan meyve ve sebzeler, tanzim fiyatlarıyla satılıyor. Tüm bu ürünler, PTT kargo ve lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor.
Tamer Yazar-AA

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ