Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

ADD: Yurtseverliğimiz sorgulanamaz

ADD: Yurtseverliğimiz sorgulanamaz
  • 07.03.2020
  • 2.986 kez okundu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antakya Şubesi Yönetimi adına yapılan açıklamada, ADD Genel Merkezi tarafından düzenlenen Şehitlerimize Saygı Buluşması’nın 5 Mart Perşembe günü ülkemizin pek çok yerinde başarıyla gerçekleştirildiği, ancak Hatay’ın konumundan kaynaklı güvenlik gerekçeleriyle, Yönetim Kurulu’nun, Emniyet görevlilerinin ve Antakya Kaymakamlığı’nın uyarılarını dikkate alarak Şehitlerimize Saygı Buluşması’nı ertelediği hatırlatıldıktan sonra, “Atatürkçülerin yurtseverliği sorgulanamaz” mesajı verildi.
ADD Antakya Şubesi Yönetimi açıklamasında, 4 Mart Çarşamba akşamı CNN’de Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Atatürkçü Düşünce Derneği, 5 Mart Perşembe günü açıklama yapacakmış! Tamamen, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni de-moralize etmeye çalışan bir açıklama…’ şeklinde bir beyanda bulunduğu hatırlatılarak, şöyle denildi:
“Sayın Bakan yanılmaktadır. Eylemimiz; Türk Silahlı Kuvvetlerini de-moralize etmek için değildir. Şehitlerimize tane gözüyle Bakanlara ulusal bir dik duruştur. Eylemimiz, Atatürk’ün diş politika anlayışına geri dönüş talebimizdir. Haklıdır, doğrudur ve milli çıkarlarımız gereğidir. ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ gereğidir.
Eylemimiz; Türkiye Cumhuriyetinin ulus-devlet yapısını korumak, üniter sistemini sürdürebilmek, milli birlik bütünlüğümüzü muhafaza, laik, demokratik sosyal ve hukukun üstünlüğüne dayalı kuruluş ilkelerini savunmak içindir.
Eylemimiz; milletimizin yürekli evladına Mehmetçiğe, Silahlı Kuvvetlerimize sahip çıkmak içindir. Onları milli değerimiz olarak gördüğümüz içindir.
Eylemimiz; vatan savunmasının kutsallığına, bölücü ve gerici terörizmle mücadelenin önemine atıfla, Türkiye’nin çıkarlarını korumaya yöneliktir.
Eylemimiz; Büyük Atatürk’ün eserlerine ve stratejisine düşmanca bakan siyasilere büyük Atatürk’ten ders almaları ve anlamaları yönündeki çağrımızdır.
Atatürkçü Düşünce Derneği, ulusal kurumlarımızın daha da güçlenmesi için duruş sergilemektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, eşsiz ve ebedi başkomutan Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Emanete sahip çıktığımızın göstergesidir, eylemlerimiz. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Atatürkçüler, bu ülkenin yürekli savunucuları ve gerçek yurtseverleridir.
Atatürkçü Düşünce Derneği, bu ülke için şehitler vermiş ender demokratik kitle örgütlerinden biridir. Şehitlerimize saygı talebimiz ve ulusal yas istememiz vicdani, insani ve millidir. Takdir, yüce Türk Milleti’nindir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ