Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

ADD’den 30 Ağustos Mesajı

ADD’den 30 Ağustos Mesajı
  • 30.08.2019
  • 355 kez okundu

Türk Milletinin Bayramı…

Atatürkçü Düşünce Derneği, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk Ulusu’na kutlu olması dileğinde bulunurken, bu kutlu zaferle, Anadolu’nun Türk yurdu olduğunun bir kez daha dünyaya duyurulduğunu bildirdi.
ADD Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran imzalı mesaj özetle şöyle:
“Türk Ulusunun ‘ya istiklal ya ölüm’ parolasıyla başlattığı var olma mücadelesi, 30 Ağustos Zaferi ile tüm zorlukları aşarak başarıya ulaşmış oldu. Birinci Dünya Savaşı sonrası savrulan ordumuzun, tüm zorluklara rağmen kısa sürede toparlanıp taarruz gücüne ulaşması, hiç kuşkusuz Türk Ulusunun ve onun büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün azminin eseridir.
Bu zaferle, Türk Ulusu’nun azmi karşısında Sevr’i uygulamak isteyen emperyalist devletler, barış şartlarını Türklerin hazırlayacağı masaya oturmak zorunda kalmışlardır. Yeni Türk Devleti, yapılacak olan barış görüşmelerine galip devletler statüsüyle katılmış ve Lozan Antlaşması ile haklarını almasını bilmiştir.
Bugün ulusumuzun dünya ulusları içerisinde saygın bir yere sahip olması, bu büyük zaferlerin sonucudur.
Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, mevcut siyasi iktidardan güç aldığına inandığımız bazı otakların, Türk Ulusu’nun ortak değerlerine karşı büyük bir kampanyanın içinde olduklarını biliyoruz. Türk Milletinin, tarihten aldığı güçle, her zaman olduğu gibi bu otaklara prim vermeyeceğini de biliyoruz. Bu zaferden aldığımız güçle, her zamankinden daha istekle içte ve dışta Atatürkçü düşünceye yönelik saldırılara karşı daha dirençle mücadeleyi sürdüreceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ