Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

ADD’den “Uğur Mumcu” Mesajı:

ADD’den “Uğur Mumcu” Mesajı:
  • 24.01.2020
  • 220 kez okundu

Adalet ve Demokrasi İçin Tam Zamanı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi tarafından yayınlanan “Uğur Mumcu” mesajında, adalet ve demokrasi için tam zamanı olduğuna vurgu yapıldı. ADD Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran imzalı mesajda,
24 Ocak 1993’de, Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun, aracına konulan bombanın patlaması sonucu haince ve sinsice katledildiği hatırlatıldı ve şöyle denildi:
“31 Ocak 1990’da, yine hainler iş başındaydı. Atatürkçü, ulusalcı, demokrat ve devrimci, hocaların hocası, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muam-mer Aksoy, evine girecekken, apartmanın içinde vücuduna yönelen kurşunlarla şehit edildi.
Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kuralı henüz 7 (yedi) ay olmuştu. Çalışmaları ve çabaları, belli ki karanlıktan beslenen güç odaklarını ürkütmüştü. Yok edilmesi gerekiyordu. Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilmesi, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Önemli bir toplumsal önder, bedenen ortadan kaldırılmıştı. Muammer Aksoy cinayeti, 1980 sonrası aydın katliamlarının ilk halkasıydı. Cinayet aydınlatılabilseydi, sonraki aydın katliamları yaşanmayacaktı.
Prof. Dr. Muammer Aksoy’un öldürülmesi, en başta Uğur Mumcu’yu derinden etkiledi. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy için, ‘Kalpaksız Kuvayi Milliyecilerin son temsilcisiydi’ demişti. Muammer Aksoy cinayeti aydınlatılamadığı için, Uğur Mumcu da maalesef aynı kaderi paylaştı.
24 – 31 Ocak, Adalet ve Demokrasi Haftası olarak kabul edildi. Karanlık odaklar hain planlarını uygularken, geride milyonlarca Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu’nun yetiştiğini tahmin edemediler. Karanlıktan ve kandan beslenen bu odaklar, yanlış hesap yaptılar. Yok ettikleri bedeni, varlıklarıydı. Düşünceleri, mücadelemizde yaşıyor. 24 Ocak 2001’de, Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan da şehit edildi. Ali Gaffar Okkan; Cumhuriyet, Atatürk ve ulus devlet konularında hassasiyet sahibiydi. Yurttaşların sevgisini, saygısını ve güvenini kazanmıştı. Bir Emniyet Müdürü’nün, hem ulus devleti savunması hem de Atatürk Devrimi’ne bağlılığı, bölge ve Türkiye üzerine projeleri olan kesimlerce hoş karşılanmadı.
Ocak ayı, toplumsal hafızamızı yoklama zamanıdır. Ocak ayı, acıları bal eyleyerek, Atatürk Devrim ve İlkeleri’ne, üniter devlet yapımıza, hukukun üstünlüğüne, insan hak ve özgürlüklerine, demokrasiye her ne pahasına olursa olsun sahip çıkma zamanıdır.
Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27.yıldönümünde, tüm yurtsever kurum ve kuruluşları, yurttaşlarımızı Atatürkçü Düşünce çatısı altında güç birliği yapmaya, karanlık güç odaklarına karşı ölümü dahi göze alarak mücadele etmeye davet ediyoruz. Unutmayalım ki, ‘cesur bir kez, korkɑk bin kez ölür’. Önemli olɑn, insɑnın böyle bir toplumdɑ mezɑr tɑşı gibi susmɑmɑsıdır.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ