Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

ADD’nin 24 Kasım Mesajı:

ADD’nin 24 Kasım Mesajı:
  • 24.11.2018
  • 821 kez okundu

Atatürk’ün öğretmenleriyiz

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antakya Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, Türkiye Cumhuriyet’inin; verilen eşsiz bir bağımsızlık savaşı sonunda ulus devlet olarak tarihteki yerini aldığı, Cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte gerçekleştirilen devrimlerden biri olan Öğretim Birliği Yasası ile çağdaş ve Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine uygun bir gençlik yetiştirilmesinin amaçlandığı kaydedilerek, “Ancak bugün bu felsefenin aksine, denetimsiz açılan Kur’an kursları, bazı özel okullar, öğrenci yurtları ve ışık evlerinin Cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle çelişen insanlar yetiştirdiğine şahit oluyoruz” denildi.
Yetiştirilmeye çalışılan gençlikle ilgili olarak, “Cumhuriyet karşıtı, tamamiyle farklı bir dünya görüşüne sahip olan bu insanlar, bu farklılıklarını siyasal, sosyal, kültürel yaşamda ortaya koyarak adeta Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına savaş açıyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatmak hepimizin görevidir. Ama her şeyden çok ve öncelikle de öğretmenlerimizin görevidir” denilen ADD mesajında daha sonra şunlar kaydedildi:
“Öğretmen olmak zordur. Çünkü Öğretmen olmak, yüzlerce çocuğa sahip olmak demektir. Yüzlerce evlada sahip olmanın verdiği sorumluluğu taşıyabilmek demektir. Öğretmen olmak; kötülüklerle, yanlışlarla, yalanlarla ve gerekiyorsa çevreyle de savaşman demektir. Hayata olumsuz bakanlarla boğuşman demektir.
Biliyorsunuz, bugün ülkemizde sorunlar yumağı haline gelmiş bir eğitim sistemi ve bu sistemin yetiştirdiği insan modelleri var. Yaptığı binalar yıkılan mühendisler, yanlış ya da eksik tedavi sonucu hastası ölen doktorlar, devleti dolandırmayı ilke edinmiş işadamları, adaleti kendi anlayışına göre dağıtan hakimler, yargıçlar hep bu sistemin ve giderek kalitesi düşürülen ve bilimden uzaklaştırılan eğitim sisteminin ürünü değil mi? Unutmayalım ki öğretmenleriniz iyi değilse, hiçbir şeyiniz iyi değildir.
Bu duygularla 24 Kasım öğretmenler gününde ebediyete göçmüş öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmenlerimize, Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık fikirlerini anlayacak, yaşatacak, gençlerin yetiştirilmesinde başarılar diliyor, yolları açık olsun diyoruz.”
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ