Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Adem Nural’ın en mutlu günü

Adem Nural’ın en mutlu günü
  • 24.02.2018
  • 2.147 kez okundu

Samandağlı hayırsever Adem Nural, yaptırdığı okulun açılışındaki konuşmasında, “Bugün, benim için en mutlu, en anlamlı gün. Ailemin durumu kötü olduğu için üniversite okuyamadım. Çalışmak üzere yurt dışına gitmek zorunda kaldım. Şu anda yurtdışında halen çalışmaktayım. Benim gençlerimize bir sözüm var. Hangi meslek olursa olsun, çalışmadan, ter dökülmeden hiçbir yere gelinmez. Ekonomisi güçlü olan ülkelere baktığımızda, tekniğe ve mesleğe önem verdiklerinden ben de mesleki teknik okul yaptırdım” dedi.

Samandağ İlçesinde Hayırsever Adem Nural tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışı yapıldı. 22 Şubat Perşembe günü saat 14.30’da Samandağ ilçesinde gerçekleştirilen açılış törenine, Vali Ata’nın yanı sıra Hayırsever İşadamı Adem Nural ve Ailesi, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve çok sayıda veli katıldı.
Törende konuşan Vali Ata, “Samandağ İlçemize yeni bir okul kazandırmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Birazdan açılışını yapacağımız Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Samandağ’a ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
24 derslikten oluşan ve 932 öğrencinin eğitim gördüğü okulun önemli bir eğitim yatırımı olduğunu belirten Vali Ata, şu bilgileri verdi:
“İlimiz genelinde yaklaşık 398.000 öğrencimiz var. Nüfusumuzu dikkate alırsak nerdeyse her 4 kişiden 1’i öğrenci. Bu çocuklarımıza iyi bir eğitim verebilirsek onları yarınlara iyi hazırlayabilirsek, onlar hem kendilerini kurtarırlar hem de devletine, milletine, toplumu faydalı birer fert haline gelirler. Aksi takdirde, biz bu çocuklarımızı iyi yetiştiremezsek, bundan hem kendileri hem de içinde bulunduğu toplum zarar görür.”
-ÇOK ÇALIŞIN!-
Hayırsever Adem Nural da, “Bugün benim en mutlu günüm” şeklinde başladığı konuşmasında şunları söyledi:
“Okulumuzun açılışı vesilesiyle sizlerle bir arada olmanın sevincini yaşıyorum. Böyle bir günü bana yaşattığınız için size teşekkürlerimi sunuyorum. Ailemin durumu kötü olduğu için üniversite okuyamadım. Bir yerlere gelebilmek için yurtdışına çalışmaya gittim ve şuanda yurtdışında halen çalışmaktayım. Neticede, ‘ben olacağım’ diyen insan, yani girişimci ruhuna sahip olan insan sonuçta kazanır. Benim, gençlerimize bir sözüm var. Hangi meslek olursa olsun, çalışmadan ve ter dökülmeden hiçbir yere gelinmez. Ekonomisi güçlü olan ülkelere baktığımızda tekniğe ve mesleğe önem verdiklerinden dolayı ekonomileri güçlüdür. Bunun için mesleki ve teknik liseler çok önemli diye düşünüyorum. Okulumuzun tüm öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik de konuşmasında, okulu yaptıran hayırsever Adem Nural’a teşekkür ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Okulumuzun 24 dersliği, 4 idareci odası, 1 kütüphanesi, 1 kantini, 1 laboratuvarı, personel ve öğrenci lavaboları bulunmaktadır. Öğrenci sayımız 932’dir. Öğretmen ve idareci sayımız 89’dur. Okulumuzun tüm öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Vali Ata, Hayırsever Adem Nural’a, eğitim kurumuna yaptığı katkılar nedeniyle bir teşekkür plaketi verdi.
-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ