Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Adil ve objektif bir seçimle ödüller belirlendi

Adil ve objektif bir seçimle ödüller belirlendi
  • 26.10.2020
  • 419 kez okundu

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali ‘Altındefne’ ödüllerinin kazananlarına dair bilgi veren Festival Direktörü Mehmet Oflazoğlu, “Festivalimiz, kendini yenileyerek yolculuğuna devam edecektir. Katkısı olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz” dedi.

16-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Antakya 8. Uluslararası Film Festivali’nin ‘Altındefne’ ödülleri açıklandı. 54 ülkeden 430 filmin başvurduğu ve 62 filmin yarıştığı festivalde, dünyanın birçok ülkesinden oluşan jüri üyeleri, ödülleri belirlemede titiz bir sürece imza attı. Jüri Başkanı Cem Saçar, “Jüri üyesi arkadaşlarımızla birlikte, defalarca filmlerin puanlarını değerlendirerek nihai sonuçlara varabildik” dedi. Sonuçları değerlendiren Festival Direktörü Mehmet Oflazoğlu ise, “Finale kalmak, kendi içinde zaten bir ödüldür. Jüri üyeleri, adil ve objektif bir seçim yaparak ödülleri belirledi. Festivalimiz, kendini yenileyerek yolculuğuna devam edecektir. Katkısı olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
-JÜRİ-
Festivalin ana jüri başkanlığını, Hollywood Türk Filmleri Festivali Yöneticisi Cem Saçar yaparken, diğer isimler; Ajola Daja (Yönetmen / Balkan’s Gate Film Festivali kurucusu), Talip Karamahmutoğlu (Yönetmen), Dr. Erkan Turan (Yönetmen / Fenerbahçe Üniversitesi Sinema Bölüm Başkanı, Akademisyen), Steve Johnson (Yönetmen), Cem Bender (Oyıncu) ve David Li (Yönetmen) olarak sıralandı.
-UZUN METRAJ-
Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Yarışması’nda dereceye giren filmler şöyle sıralandı:
En iyi film: Rom An / Mehmet Uzer, Oğuzhan Yıldız / Türkiye. En iyi yönetmen: The Reluctant Crime / Arvind Pratp / Hindistan. En iyi senaryo: Song Of Love / Hu ShaoXing / Peng Jun / Çin. En İyi Görüntü Yönetmeni:
Song Of Love / Peng Jun / Çin. En iyi Erkek oyuncu: Karınca / Halit Karaata / Nazif Tunç / Türkiye. En iyi yardımcı erkek: The Reluctant Crime / Dharmendra Ahirvar / Arvind Pratp / Hindistan. En İyi Kadın:
The Reluctant Crime / Rakhi Mansha / Arvind Pratp / Hindistan. En iyi yardımcı Kadın: Shibil / Monika Hristova / Nikola Bozadzhiev / Bulgaristan.
En İyi Sanat Yönetmeni: Shibil / Nikola Bozadzhiev / Bulgaristan.
En iyi müzik: Karla / Mehdi Vojdani / Ceyhan Kandemir / Türkiye. En iyi kurgu: Karınca / Necdet Tok, Nazif Tunç / Türkiye. Jüri özel ödülü: Kaanthi / Asok. R. Nath / Hindistan. Seyirci özel ödülü: Karla / Ceyhan Kandemir / Türkiye.
-KISA FİLM-
Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmler ise şöyle sıralandı:
En iyi Film: Gökkuşağı (Rainbow) / Kurmaca / Seçil Yeşildirek / Türkiye. Juri özel ödülü: 62-84 Anlaşılmadı Merkez / Kurmaca / Timuçin İpekusta / Türkiye.
-BELGESEL-
Uluslararası Belgesel Yarışması’nda dereceye girenler de şöyle sıralandı:
En iyi Film: 1944. Deportation / Belgesel / Fatima Osman, Yunus Pasha / Ukrayna. Juri özel ödülü: Akicita: The Battle Of Standing Rock / Belgesel / Cody Lucich / Amerika. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ