Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Adli Yıl Açılış Kokteyli

Adli Yıl Açılış Kokteyli
  • 05.09.2018
  • 1.309 kez okundu

Hatay Adalet Komisyonu Başkanlığı, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ile Hatay Barosu Başkanlığı işbirliği ile yeni adli yıla girilmesi dolayısıyla, aynı günün akşamında meslek mensupları ile protokol üyeleri ve STK temsilcilerine kokteyl verildi. Şehir Kulübü’ndeki kokteyle Vali Erdal Ata, Başsavcı Vekili Ali Resul Ceritoğlu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan, Hatay Vergi Mahkemesi Başkanı Ufuk Sunaoğlu, (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, hakimler, savcılar ve adliye personeli katıldı.
Gecede konuşan Hatay Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, adalet anlayışının ve adil olmanın çok üstün bir mefhum olduğunu, adil olmanın sırf yargılama faaliyetinde değil, hayatın her aşamasında ve her anında geçerli olması gereken bir kavram olduğunu kaydederek, “Bizler adaleti mülkün temeli olarak gören, bir gün adil olarak davranmayı, bin yıllık ibadetten daha hayırlı gören bir medeniyetin ve milletin evlatlarıyız. Bu da bize ayrı bir onur veriyor. Devletler, milletler tarihte görüldüğü gibi adil olduğu müddetçe, daha güçlü oluyor, daha da uzun yaşıyor” dedi.
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez de yeni adli yılın tüm yargı mensuplarına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ