Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Adnan Ertem Hatay’da…

Adnan Ertem Hatay’da…
  • 15.03.2019
  • 479 kez okundu

Vakıf eserlerinde denetim

Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Vakıflar’a ait eserlere dair çalışmaları yerinde görmek ve bazı incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a geldi. Antakya’daki Vakıf İşhanı da Ertem’in gündemindeydi!

Önceki gün Hatay’a gelen, önce İskenderun’da ve ardından Antakya’da bir dizi incelemede bulunan Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem’e, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy da eşlik etti. Ertem, programı kapsamında; Antakya Kürt Fakih Cami Restorasyonu, Arsuz Mar Yuhanna Kilisesi ile diğer vakıf kültür varlıkları ve vakıf taşınmazları ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı. Gerçekleşen ziyaretlere, Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran da eşlik etti ve Hatay’daki çalışmalara dair bilgilendirmede bulundu.
Hatay’ın tarihi ve kültürel varlıklarının korunması ve iyileştirilmesi konusunda görüşme yapmak üzere Hatay Valisi Rahmi Doğan ile ayrıca görüşen Adnan Ertem’in gündeminde, Antakya’da uzun bir süredir ‘ne olacağı’ tartışılan Vakıf İşhanı da yer aldı.
Konuya ilişkin her hangi bir paylaşımda bulunmayan Vakıflar noktasında ifade edilen, Ertem’in, binanın tartışmalı son sürecine dair Hatay’daki yetkililerden bilgi aldığı yönünde oldu.-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ