Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Adrenalin Yükseldi

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 26.09.2020
  • 3.356 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Duygulanım bozukluğu yaşayanlar bilir; sonbahar, duyguların atak geçirdiği bir dönemdir. Yani çok dikkatli olmamız lazım. Gümbür gümbür gelen Sonbahar’ın kapısından içeri giriyoruz. Şimdi etrafımızda bir hareketlenme ve yükselme yaşanabilir. Bunun örneklerini de görüyoruz. Bir süredir kamuoyu, toplumsal cinnet haberleriyle çalkanıyordu. Önceki gün de Antakya’da gencecik bir kız; çalışmakta olduğu kafede mafyatik bir saldırıya kurban gitti. Şehir, yasa boğuldu.

Lakin; ülke gündemi de atak geçiriyor görünüyor. Sabah saatlerinde HDP’ye yapılan operasyon, yaygın medyanın en büyük gündemi. Bu yükselen adrenalin ortamında şimdi yapılması gereken en önemli şey, herkesin en iyi yaptığı şeye odaklanması ve onu en iyi şekilde yapmaktan ödün vermeksizin çabalaması. Kısaca belirtmek gerekirse, tam da şimdi sağduyuya ihtiyaç var.

İlimiz için yerel siyasetin vites büyüttüğü bir süreçteyiz. CHP, kamuoyuna birlik ve beraberlik içinde olduğunu gösteriyor. AKP ise peş peşe yaptığı ilçe kongrelerinde güçlüyüz mesajı veriyor. Veriyor vermesine de, aslında hepsinin gözü de bir yandan ülke siyasetine dönmüş durumda. Biz de gelişmeleri merak içinde takip ediyoruz.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’in de atakta olduğunu rahatlıkla görüyoruz. O da bir süredir Hatay gündeminde belirleyici hamleler yapıyor. Hatay Valiliğinin açıkladığı ve hepimize derin bir oh çektiren önemli bir gelişme daha oldu. Samandağ yangınından sonra Arsuz ormanlarında da yangın çıkarmak isteyen bir şahıs, Orman Müdürlüğü’nün personeli tarafından kıskıvrak yakalandı. Bu konuda yapılacak resmi açıklamalar tam bir merak konusu. Provokasyon mu yaşatılmak istendi? Bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki, Hatay’ı yakmaya kimsenin gücü yetmez.

Bu arada ben de bir süredir nadasa bıraktığım aktif gazetecilik çabamda vites büyüttüm. Sosyal medya hesaplarımda haberlerle yaşanan süreci yorumluyor, en kısa sürede en güzel haberleri sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Beni ve haberlerimi takip edebileceğiniz hesabım, @saklisinan …
Sevgiyle kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ