Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Ağaç Düşmanları

Ağaç Düşmanları
  • 01.06.2021
  • 324 kez okundu

Kırıkhan çevresinde ekilen binlerce Çınar Ağacı, çıkartılan yangınla büyük ölçüde zarar gördü.

Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman’ın gayretleriyle, geçtiğimiz yıl ilimiz Kırıkhan ilçesinin çevre ilçelerle olan cadde boyunca ekilen çınar ağaçları, geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan çalılık yangınlarıyla önemli ölçüde zarar gördü.
Milletvekili Hüseyin Yayman, büyük emek verilerek bölgeye ekilen ağaçların oluşturduğu güzelliğe gölge düşürüldüğünü belirterek, ağaç-orman yangınına neden olan anız yakımınım hem doğaya, hem insanlığa, hem tarlalara zararlı olduğunu hatırlatarak, sorumsuzca hareket ederek yangına neden olanları kınadı. Bölge halkı da Milletvekili Hüseyin Yayman ile İlçe Belediye Başkanı Ayhan Yavuz öncülüğünde geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen hummalı ekim sonrası toprakla buluşturulan çınar ağaçlarının yangında zarar görmesini kabul etmezken, şu görüşler ifade edildi:
“Yazıklar olsun bunu yapanlara. Bin bir zahmetle yetiştirdiğimiz çınarlara, güzelim canlara, kendini bilmez kişi ve kişiler kıymışlar. Sizi Allah’a havale ediyoruz. Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’ın çabaları, özverisi ile ekilen 40 bin adet çınar ağacını korumada tüm vatandaşlar olarak duyarlı olmalıyız. Anız yakmak suretiyle yangına ve ağaçların yanmasına neden olan bu katliamı yapanların cezalandırılması gerekmektedir. Doğa dostu ve çevreci vatandaşlar olarak, yapanın yanına kar kalmamasını istiyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ