Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Ağacı Niye Kesmişiz?

Ağacı Niye Kesmişiz?
  • 10.06.2021
  • 621 kez okundu

Tehlike miydi, İhtiyaç mı?

atay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (HESOB) Antakya’nın Kurtuluş Caddesi’ndeki yönetim binasının önünden geçenler, bina bahçesindeki yeşil örtünün eksikliğine işaret ederken, kesilen çam ağacında duruyor!

“Sümerler Mahallesi’nde inşa edilen Yeloğlu Köprüsü için de zamanında onlarca çam ağacı kesilmişti de, kimsenin sesi çıkmamıştı. Ardından, Antakya’nın Künefeciler Meydanı denilen yerdeki o güzelim 2 ağacı da iş makineleriyle parçalaya parçalaya söktüler yerlerinden.
Ağaç kesmek bu kadar kolay olmamalı! Her defasında hep bir bahanemiz olmamalı! Size gönderdiğim fotoğraftaki ise fark edip de, ‘acaba neydi’ diye kendi kendime sorduğum bir görseldi! Önünden geçip dururken, binada bir eksiklik fark ediyordum ama… ‘Neydi’, dedim! Sonunda, o çam ağacını hatırladım!
Bu tür şeyleri bu kadar önemseyen ben bile hemen unuttum, o birden yok olan ağacı! Tabi bunu da HESOB’a sormak lazım. Niye kesmişler, cevaplarını dinlemek lazım. Ağaç kesmek için hep bir bahanemiz var ya, bu defa ne, bunu öğrenmek lazım. Haber yaparsanız, biz de öğreniriz!”
-SORALIM!-
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (HESOB) Antakya’nın Kurtuluş Caddesi’ndeki yönetim binasının önünden geçenler, bina bahçesindeki yeşil örtünün eksikliğine işaret ederken, kesilen ve kesilme nedeni sorgulanan çam ağacına dair cevap için bizler de soralım mı? Kesilme nedeni neydi? Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ