Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Ağaçları kesiyoruz madem…

Ağaçları kesiyoruz madem…
  • 12.05.2018
  • 616 kez okundu

Geride Kalanımız Ne?

Toprağa yakın kısımdan kesilmiş ağaçlar… Antakya kent merkezinin hemen hemen birçok noktasında karşınıza çıkan bir fotoğraf karesi bu! Ağaç kesimlerine eklenen “neden” ne, bilinmiyor.Kesim işleminde geride kalan bu fotoğraflar neyin mesajı, işte bu fazlasıyla merak ediliyor.

Antakya kent nüfusunun en kalabalık olduğu noktalardan birinde, Ulus Meydanı’nda, ‘çürüdüğü’ gerekçesiyle ‘iş makineleri’ yardımıyla geçtiğimiz günlerde yerlerinden parçalanarak sökülen iki büyük ağacın ardından, gözler, kentin birçok yerinde karşımıza çıkan başka kesilmiş ağaçlarda mola vermeye devam ediyor. Ancak mola verirken de, yerel idarecilerin ‘ağaç kesme’ şekillerinin sorgusunda durup ‘kesim şeklinin’ bir mesaj içerip içermediğini de merak ediyor! Çünkü kesilen hiçbir ağaç noktasında tam bir temizlik yapılmıyor. Kesilen ağacın toprak kısmındaki gövdesi ise yerinde bırakılıyor. İşte sorulan da merak edilen kısım da bu! Kesim sonrası toprak neden temizlenmiyor ve olası başka bir dikim için neden hazır hale getirilmiyor?
Bir vatandaşın buna dair meraklı sorusu da buna dair:
“Size komik gelecek belki ama, bazen günün koşuşturmacaları arasında o kadar çok yürüyoruz ki, yorgunluktan oturacak bir yer bulamayınca bu kütükleri kullanıyoruz! Belki de bunun için bu şekilde kesiyorlardır, kim bilir! Ne demişler? Gülüyoruz ağlanacak halimize! Benim deyişim de bundan…”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ