Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

AGD’den, geniş katılımlı konferans …

AGD’den, geniş katılımlı konferans …
  • 27.03.2017
  • 1.095 kez okundu

Medya ve Algı Yönetimi’
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın katılımı ile “Medya ve Algı Yönetimi” konulu bir konferans gerçekleştirdi.
Antakya Beyza İş Merkezi Habib-i Neccar Konferans Salonu’nda düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu etkinliğe, AGD Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Dumangöz, Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, SP Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, bazı STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkan’ı Serkan Bulut’un selamlama konuşmasından sonra söz alan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, toplumun algılarla yönetildiğine dikkat çekerek, medyanın bir olayı yansıtırken ‘ya sonra’ sorusunu sordurtmadığını bildirdi ve bu tezine örnekler sunduğu konuşmasında şunlara yer verdi:
“Bizler Merhum Erbakan hocamıza bir proje götürdüğümüzde hocamız önce son sayfasını açar, somut ne teklif edilmiş bakar müzakere eder ve sonunda mutlaka bir soru sorardı. Derdi ki ‘çocuklar çok güzel olmuş elinize sağlık biz bunu yapalım tamam ama ya sonra? sonra ne olacak? Biz bunu yaparsak bu millete ne faydası olacak, bu ümmet, insanlık ne kazanacak der’ ve ya sonra sorusunu sorardı. Bu soruyu bugün medya asla sordurtmaz, niçin sorusunu sordurtmadığı gibi. Geleceği niçin sordurtmaz çünkü onu sorarsa düşünürsün.
Dikkat edin TV programlarında hiçbir zaman yarınla ilgili konuşulmaz. Paris’te bomba patlar yarınla ilgili konuşulmaz Fransa’nın Afrika’da 9 ülkeyi sömürdüğü konuşulmaz. Ama o bomba orada nasıl patladı kaç kişi öldü bu konuşulur ve mesele dönüp dolaştırılır terör eşittir İslam’a dayandırılır.
Saddam Hüseyin zalim miydi? Evet, 5 bin kişiyi öldürdü zalimdi. Diyelim ki 100 bin kişi öldürdü ve gitmesi gerekirdi gitti ama bu şekilde değil. Sorumuzu soralım; Saddam Hüseyin gitti ya sonra? Sonra ABD orada 2 milyon insanı katletti ve ABD’ye zalim bile diyemedik. Askerleri kahraman ilan edildi, işbirlikleri yapıldı, 1 Mart tezkeresini imzalayanlar ümmete lider zannedildi! İşte medya ve algı budur. Dezenformasyon budur. Ya sonra sorusunu insana hiçbir şekilde sordurtmazlar bunun üzerine düşündürmezler ve algılarla yönetirler.”
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ