Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Aileler de TBMM’de

Aileler de TBMM’de
  • 19.07.2019
  • 278 kez okundu

“Sesimizi Duyun”

Libya’da bir lokantada çalışırken 10 Nisan tarihinde Libya Ulusal Ordu güçlerince alıkonan Hataylı Mehmet Demir ve Volkan Altınok için aileleri TBMM çatısında bir araya geldi, “Sesimizi duyun” dedi.

Ülke içinde silahlı grupların çatışmalarına sahne olan Libya’da, Libya Ulusal Ordu güçlerince alıkonan Hataylı Mehmet Demir ve Volkan Altınok için aileleri TBMM çatısında bir araya geldi. Yaşanan sıkıntılı durumun çözümü için ailelere destek veren ve bu konuda bir değerlendirme yapan, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, “10 Nisan tarihinden beri onlardan haber alamayan Mehmet Demir’in eşi ve Volkan Altınok’un kız kardeşi Pınar Demir, Mehmet Demir’in kız kardeşi Esin Elemek, seslerini duyurmak için burada, Meclis’te yanımızdalar” dedi.
Kaçırılan iki kişinin de kurtarılması için gereken çabanın ortaya konması gerektiğini ifade eden Hatimoğlulları, şunları söyledi:
“Buradan Dışişleri Bakanlığı’na seslenmek istiyoruz. Mehmet Demir ve Volkan Altınok’un üç ayı aşkın süredir nerede ve nasıl olduklarına ilişkin sağlıklı bir bilgi istiyoruz. Ailesini geçindirmek için, ekmek parası için gurbet ellere giden binlerce aileden bu iki insanın ve ailelerinin yaşadığı kâbus son bulmalıdır. Bir an önce, gözü yaşlı ailelerin, Mehmet Demir ve Volkan Altınok’a kavuşabilmesi için somut adımlar atılmalı, ailelerle atılan adımlar paylaşılmalıdır. Aynı biçimde Libya Ulusal Ordusu yani Hafter güçlerine de sesleniyoruz. Gözlerinden yaş dinmeyen, her gün evlerinde yas havası olan bu ailelerin acılarının son bulmasını istiyoruz. Ekmek parası için Libya’da bulunan, Libya’daki siyasal gelişmelerin hiçbir biçimde bir parçası olmayan bu insanlar Türkiye’ye, ailelerine iade edilmelidir.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ