Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Akademik Performans Çalıştayı

Akademik Performans Çalıştayı
  • 23.10.2018
  • 499 kez okundu

Amaç, ‘yayın Etkinliği’

ELSEVIER Kurumsal Danışmanı Saide Sak: “Araştırma yapanlara önerimiz, ilk olarak Google’dan değil, üniversitelerin kütüphane sistemlerine veya SCIENCEDIRECT (tam metin veri tabanı) ve SCOPUS üzerinden çalışma yapmaları.

Bilimsel yayınlardaki performansı ile adından sıkça söz ettiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), ELSEVIER Akademik Performans Çalıştayı’nı yeni eğitim-öğretim yılında Türkiye’de gerçekleştiren ilk üniversite oldu. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş ile İSTE’li akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı Çalıştay oldukça verimli geçti.
ELSEVIER Akademik Performans Çalıştayı’na konuşmacı olarak katılan ELSEVIER Kurumsal Danışmanı Saide Sak, “Kalkınmak ve lider olmak için teknoloji üretmek zorunda olduğumuzun hepimiz farkındayız. Dünyada ayaklarımızın üzerine daha sağlam basabilmek için yüksek teknolojiyi üreten ülkeler arasına girmemiz gerekmektedir. İşte tam bu noktada ELSEVIER olarak bilimsel bilginin önemini vurgulamak ve yaymak istiyoruz” dedi.
Nitelikli bilginin nitelikli makalelerden elde edilebileceğinin altını çizen ELSEVIER Kurumsal Danışmanı Saide Sak, “Yayınlarda görünürlük kadar kalite de önemlidir. İşbirliği, yayın kalitesini artıran bir yöntemdir. Özellikle uluslararası işbirlikleri daha iyi sonuçlar verir. Araştırma yapanlara önerimiz, ilk olarak Google’dan değil, üniversitelerin kütüphane sistemlerine veya SCIENCEDIRECT (tam metin veri tabanı) ve SCOPUS üzerinden çalışma yapmalarıdır” diye konuştu.
Çalıştay’a ELSIVIER Satış Müdürü Derya Alptekin yanı sıra ELSEVIER “Mühendislik Alanlarında Araştırma Verimliliğini Artıran Çözümler” üzerine bilgilerini aktaran Hesham Nassar da katıldı. Akademik yayınlar dünyasında pek çok bilinmeyenin cevaplandığı Çalıştay, soru-cevap bölümü ile sonlandırıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, ELSEVIER yetkililerine teşekkür ederek plaket takdim etti.
-Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ