Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Akasya sakinleri isteği

Akasya sakinleri isteği
  • 08.01.2021
  • 860 kez okundu

Hatay BŞB ve Antakya Belediyesinden

Antakya Akasya Mahallesi sakinlerinin, Büyükşehir Belediyesi ile Antakya Belediyesi’nden hizmet istekleri olduğu duyuruldu. Sosyal medyada yer alan, Akasya Mahallesi sakinlerinin istekleriyle ilgili şu paylaşım yapıldı:
“Akasya Mahallesi sakinleri olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden ve Antakya Belediyesi’nden taleplerimiz:
1) Otogar-Karaksi yolu çok güzel ve geniş bir yol. Bisiklet yolu ya da yürüyüş yolu yapılabilir. Şehrimize otobüs ile gelen insanların karşılaştığı görünüm, karmaşadan ibaret. Kokulu bir ahır önünde, otobüs durağı. Çevre düzenlemesine dair hiç bir şey yok. Allah’tan AVM biraz kurtarıyor, ama görünüm sıfır, karışık! AVM’den şehre doğru inen Şükrü Balcı Caddesi’nin devamı, sizi Suriye’de hissettiriyor, ki yorum yapmıyorum. Gece on bire kadar gelin görün, bir şey söylemiyorum.
2) Fotoğrafladığım yer, otogardan sonra ikinci durak. Asfalt, engebe oluşturmuş. Onlarca kişi sendeledi ve düşen oldu. Yolun ortasına yakın… Araçlar çok hızlı geçiyor. Birinin ölmesi gerekmiyor, önlem almak için. Geçen hafta iki kamyon, kafa kafaya kaza yaptı.
3) Asfaltın yenilenmesi için, Sayın Başkan, Karaksi yolunun bitmesi gerektiğini söyleyeli üç yıl oldu. Daha bekleyecek miyiz? Cadde esnafı muzdarip. Tüm gün, caddenin tozundan kapı önüne çıkılamıyor. Ekmek almaya gidecekseniz, tozdan korunmak için korunaklı çıkmalısınız.
4) Koca caddenin kenarları çöp dolu. Cadde temizliği talebimiz var.
Belediyelerimizin, bu konularla ilgileneceğine inanıyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ