Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Akdeniz’de kavşak düzenlemesi

Akdeniz’de kavşak düzenlemesi
  • 21.11.2018
  • 1.230 kez okundu

Uygun Olmadığı İddiası

Defne ilçesi Akdeniz Mahallesi sakini bir okurumuz, Akdeniz Mahallesi’ndeki hastaneye giden yol kavşağında, Turunçlu Caddesi’nden gelen bölümün ikiye ayrılması noktasında bir isabetsizlik olduğu görüşünde. ASM Hekimi olan Dr. Sadık Nazik adlı okurumuzun dikkatini çeken ve bazı okurlarımızın da paylaştığı bu görüşü aynen aktarıyoruz:
“Uğur Mumcu Bulvarı’ndan Sümerler Mahallesi’ne inen Akdeniz Hastanesi kavşağında, trafik lambaları çalıştığında, Armutlu Mahallesi’den inen araçlar çok uzun kuyruklar oluşturuyor. Fotoğraftaki yollardan solda olanı 9 metre, diğeri 18 metre civarı. Aradaki refüj ortalanırsa, araç trafiği rahatlayacak. Yol şu anda asfaltlanıyor.”
Konunun Büyükşehir yetkililerine de aktarıldığı bilgisini veren Dr. Sadık Nazik’in bu görüşünü teyit eden bir başka okurumuzun görüşleri de şöyle:
“Uyarı son derece yerinde ve isabetli. Armutlu yönünden gelen araçlar ışıkta park ettiğinde, uzun kuyruklar oluşturuyor. Yol ayrımı eşit yapılsa, iki kuyruk halinde trafiğin daha seri akması sağlanabilir. Sümerler yönünden gelip sağa geçenler için yolun bu kadar geniş olmasına gerek yok.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ