Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

AKİB’den girişimcilere çağrı:

AKİB’den girişimcilere çağrı:
  • 09.08.2018
  • 814 kez okundu

Programa Katılın, Büyüyün!

Hatay ve bölge illerine çağrı yapan AKİB Yönetimi, “Teknoloji firmalarına büyümeyi hızlıca başlatabilmeleri için, yeni müşteri ve yeni pazarlara ulaşma fırsatları ile birlikte özel danışmanlık hizmetleri sunulan ‘Level Up’ Programı katılımcılarını bekliyor” mesajı verdi.

Büyümek isteyen, hedefleri olan ve bunun için de destek arayan teknoloji firmaları için bir çağrı yapan, Samandağlı İşadamı Nejdat Sin başkanlığındaki Akdeniz İhracatçı Birlikleri Yönetimi, “Büyüme çabası içinde olan, cirosu 500 bin TL ile 5 milyon TL arasında olan teknolojik firmalar için bir hızlandırma programı olan ‘Level Up’ Programı uygulamaya alınmıştır” mesajı verirken, başvuru için http://teblegirisim.com/tebform/index.php adresinin kullanılmasını istedi.
Bu konuda yapılan açıklamanın ara başlıkları şöyle:
-DANIŞMANLIK-
“Ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerinin büyük bir kısmını tamamlayan, ticari bir ürüne sahip, gelir akışı başlamış, sahip olduğu müşterileri sürekli müşteri haline getirmeye çalışarak rekabet ortamında tutunma çabasındaki teknolojik firmaları, Level Up Programı’nda değerlendirilmektedir. Bu aşamada, girişimcilerin, büyüme planları doğrultusunda insan kaynağı ve yeni yatırımlar gerçekleştirmeleri, yeni müşteri kazanımları sağlamaları gerekiyor. Bu doğrultuda, TİM – TEB Girişim Evi çatısı altında, girişimcilerin yeni müşteri ve yeni pazarlara açılması ile birlikte ciro artışı sağlaması için özel danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.”
-HİZMET İÇERİĞİ-
“Level Up firmalarına gerçekleştirilecek olan danışmanlık hizmetleri, ayda 1 bir yapılacak olan birebir görüşmeler ile sağlanacaktır. Seçilen Level Up firmalarına gerçekleştirilecek olan ‘Teknoloji Odaklı Şirketlerde Stratejik Pazarlama Yönetimi’ eğitimi sonrasında 4 birebir görüşme yapılacaktır. Level Up seviyesindeki firmalara; satış ve pazarlama çalışmalarında temel hedeflerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda planlama yapılması, rekabete yönelik önlemlerin geliştirilmesi, ürün ve hizmetleri hedef kitleye ulaştırma metotlarının belirlenmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti verilerek, stratejik pazarlama planı oluşturulması sağlanacaktır.”
-OFİS DESTEĞİ-
Açıklamanın son ara başlığına ekli bilgi ise şöyle:
“İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Mersin, Denizli, Trabzon, Edirne, Konya ve Kıbrıs’ta bulunan TİM-TEB Girişim Evleri’nde, ihracat potansiyeli bulunan ve/veya yurtdışı açılım olanaklarına sahip projeleri/ürünleri olan girişimcilere ofis desteği verilecektir. Her bir iş geliştirme merkezinde bulunacak olan kuluçka merkezleri, girişimcilerin çalışma alanı ve her türlü ofis ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.
Tüm bunların yanı sıra, Hatay ve diğer illerden katılımcı firmalara; Müşteri bulma, girişim/girişimci için tanıtım desteği, network desteği ve yatırımcı buluşmaları başlıklarında destekte bulunulacak. 6 aylık kamp süreci sonunda başarılı olan girişimciler, TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) Melek Yatırım Platformu yatırımcıları ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) üyesi sanayiciler ile tanışma imkanı bulacak, böylece projelerine yatırım ve müşteri bulma imkanına erişebilecek. Ayrıca TEB’in destekleri ile TİM’in düzenlediği uluslararası konuşmacıların katılıp her yıl binlerce kişinin izlediği İnovasyon Haftası etkinliklerinde de projelerini tanıtma imkanına erişecek.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ