Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

AKP Heyeti ATSO’da:

AKP Heyeti ATSO’da:
  • 10.09.2020
  • 366 kez okundu

Gündem: İmar Yönetmeliği

AKP Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ile Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, beraberlerinde diğer Partili yetkililer olduğu halde, dün sabah Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaretle, Başkan Hikmet Çinçin ile Yönetimi, yeni binaya taşınma vesilesiyle hayırladı. AKP heyeti, Başkan Çinçin ve ekibine, yeni binada başarı dileğinde bulundu.
Daha sonra gerçekleşen toplantıda, Hatay’ın imar haritası masaya yatırıldı. ATSO’daki bu teknik toplantıya; Ak Parti Millet Vekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Ak Parti İlçe Başkanı Emrullah Gülen, İNDER Başkanı Cemil Gündüz, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nizam Genç, Hatay Yapı Denetim Birliği İl Başkanı Yavuz Babacan, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Yönetim Kurulları ve üyeler katıldı.
Toplantıda, uzun zamandan beri üzerinde çalışılan ve beklenen bu Yönetmeliğin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından revize edilen maddelerinin, bugün yapılacak Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülerek geçirilmesi için temennilerde bulunuldu.
Ak Parti Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Meclis’te revize maddelerinin kabulü ile Büyükşehir İmar Yönetmeliği’nin Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ulaştırılmasından sonra konunun takipçisi olacağını söyledi.
İNDER Başkanı Cemil Gündüz de, Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği’nin en hızlı şekilde hayata geçirilmesi ve yönetmeliğin kabulü ile beraber, Hatay inşaat sektörünün hızlı şekilde harekete geçeceğini, kentsel dönüşümün hızlanacağını, müteahhitlerin ise rahat bir nefes alacağını dile getirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ