Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

AKP Heyeti Ziyareti HGC’ye

AKP Heyeti Ziyareti HGC’ye
  • 06.01.2020
  • 422 kez okundu

Milletvekili Çelik, Antakya Uzun Çarşı Projesi’ni anlatırken, Milletvekili Yayman ise Tahtaköprü ile Reyhanlı Barajlarının bittiğini söyledi. İl Başkanı Yeloğlu ise, Antakya’da ölüler için mezar yeri kalmadığının söylendiğini hatırlatarak, “Benim başkanlığım döneminde, Kisecik’te 600 hektarlık yer ayırdık. Ne yaptılar?” diye sordu.

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik ve Hüseyin Yayman, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen ile bazı Partililer, geçtiğimiz hafta sonunda Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretle, Abdullah Temizyürek başkanlığındaki yeni yönetimi kutlayıp başarı dilediler. Ziyaret vesilesiyle, gazeteciler ile AKP heyeti arasındaki sohbetin konusu, ilimize yönelik yapılanlar ile yapılmayanlar oldu.
Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Uzun Çarşı Projesi’nin nihayet yakında uygulamaya geçeceğini, İller Bankası’ndan 15 Milyon Liralık ödenek ayrıldığını, işin yakında başlayacağını ve tamamlandığında da Uzun Çarşı’nın şanına yakışır bir düzeye getirilip, kent turizmine büyük katkı sunacağını söyledi.
Milletvekili Hüseyin Yayman ise Tahtaköprü ile Reyhanlı Barajlarının bittiğini yineledi. Milletvekili Yayman, “Tahtaköprü Barajı’nda su tutulmaya başlandı. Reyhanlı Barajı’nda da küçük bir sorun var. 7-8 güne kadar su tutulmaya başlanacak” dedi. Yayman ayrıca, Samandağ Karaçay Barajı’nın da tamamlandığında, Antakya’nın 100 yıllık su sorununun geride kalacağını sözlerine ekledi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ise, Antakya’da ölen kişilerin gömülmesi için mezarlığa gidildiğinde, kendilerine ‘Yerimiz yok, Narlıca’ya götürün” denildiğini hatırlatarak, “Benim Belediye Başkanlığım döneminde, Antakya Kisecik’te 600 hektarlık alanı mezarlık için ayırdık. Burası ne oldu?” diye sordu.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da, Kurtuluş Caddesi restorasyonunun başladığını, tamamladığında, “HEROD” adıyla bilinen Antakya Kurtuluş Caddesi’nin muhteşem bir hale geleceğini savundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ