Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

AKP-MHP açıklamasındaki Siyasi nezaketsizliğe tepki

AKP-MHP açıklamasındaki Siyasi nezaketsizliğe tepki
  • 25.05.2021
  • 351 kez okundu

HATSU Genel Kurulu, dün yapıldı. Başkanlığa sunulan ve su fiyatlarında indirime gidilmesiyle ilgili hazırlanan AKP-MHP önergesinde, siyasi parti liderlerinden, AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli için “Sayın” tanımlaması yapılırken, Millet İttifakı ortakları, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener için “Sayın” ibaresi kullanılmaması yanı sıra, “Diğer Parti Liderleri” tanımlaması yapılması, oturumu yöneten Başkan Lütfü Savaş’ın sert tepkisine yol açtı.
Başkan Savaş, AKP ve MHP Gruplarına hitaben konuşmasında, bildiride siyasi nezaketsizlik ve ayrım yapıldığının açıkça görüldüğünün altını çizerek, “Birbirimizin Genel Başkanına ve devletimizi yöneten insanlara ‘Sayın’ demekten imtina ediyorsak, bu Meclis’te düzgün hareket edip, düzgün sonuç alamayız. Bu önergede, kimileri küçültülmeye çalışılmış, kimileri yüceltilmeye çalışılmıştır” dedi.
HATSU Genel Kurulu’nda, AKP ve MHP önergesi üzerine konuşan Başkan Lütfü Savaş, ülkeyi yönetmek için ‘Ben varım!’ diyen herkesin yüce insan olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:
”Bu insanlar, Partilerinin genel başkanı ve iktidara gelmek için mücadele veriyor. Bu kelimelerde, saygı ve saygısızlık gizlidir. Genel Başkanlar, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in, bu durumu hak ettiğini düşünmüyorum. Biz, düşman değiliz. Sadece Hatay halkı ve Türk Milletine daha iyisini yapmak için mücadele eden rakipleriz. ‘Bu ülkeyi yönetirim’ diyen ve gayriahlaki davranışlar içinde bulun mayan herkes, saygıyı hak etmektedir. Önergeyi kaleme alanlar ayıp etti.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ