Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

AKP ve MHP’liler reddetti!

AKP ve MHP’liler reddetti!
  • 02.05.2019
  • 957 kez okundu

CHP Hatay Milletvekili Topal, Reyhanlı’ya GAZİ’lik ünvanı verilmesi için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, ilimiz ilçelerinden Reyhanlı’ya GAZİ’lik ünvanı verilmesini istedi. Milletvekili Topal, TBMM’ye bu konuda bir kanun teklifi sundu, ancak teklif TBMM’de AKP ve MHP çoğunluğu tarafından reddedildi.
TBMM’nin Salı günkü birleşiminde verdiği yasa teklifi üzerine bir konuşma yapan CHP’li Vekil Serkan Topal, şunları söyledi:
“Reyhanlı, küresel terörün hedefinde olan, Ortadoğu ve Suriye’deki tüm terör örgütlerinin saldırısına uğramış bir ilçemizdir. Onlarca insanını kaybetmiş, yüzlerce yurttaşımız yaralanmış ve binlercesi mağdur olmuştur. Tüm bunlara karşın, Reyhanlı halkı asla yılmamış ve atılan her roketin yerine birer bayrak dikmiştir. Bu itibarla Reyhanlı, ‘Gazi’ unvanını fazlasıyla hak etmektedir. Reyhanlı; Ülkenin bekası için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, dosta düşmana birlik ve beraberliğin, yurtseverliğin en güzel örneğini göstermiştir. Bunun bedeli mağduriyet olmamalıdır. Reyhanlı’nın ekonomik sorunları da dikkate alınarak, bu mağduriyet bir an önce çözülmelidir.”
-ÇAĞRI AKP’YE!-
AK Partili Milletvekillerine de seslenen Serkan Topal, “Reyhanlı halkı, vereceğiniz oya göre sizin beka konusundaki samimiyetinizi test edecektir. Gelin bu kanun teklifine destek verin” dedi.
Serkan Topal’ın ardından söz alan AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş ise teklife AK Parti olarak destek vermeyeceklerini ifade etti. Yapılan oylama sonucu, Reyhanlı’ya ‘GAZİ’ ünvanı verilmesiyle ilgili teklif, AKP ve MHP oylarıyla RED edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ