Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

AKP’de il başkanı ataması bu hafta

AKP’de il başkanı ataması bu hafta
  • 29.04.2019
  • 1.729 kez okundu

Yeloğlu ismi de geçiyor, Cengiz Yıldız da başvurdu!

AK Parti Genel Merkezi’nin Hatay İl Başkanlığı’na atama için arayışları sürüyor. Temayül yoklaması yanı sıra bazı isimlerin Ankara’ya aktarılarak görüşlerinin alındığı kaydedilirken, muhtemelen bu hafta içinde bir görevlendirme yapılabileceği belirtiliyor. Bu arada, AK Parti Hatay İl Başkanlığı için eski meclis üyesi Cengiz Yıldız’ın da başvuruda bulunduğu bildirildi.
Cengiz Yıldız, adaylığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“AK Parti Hatay İl başkanlığı için resmi başvurumu yapmış bulunmaktayım. Uzun zamandır Hatay’ın sosyo-ekonomik durumunu ve kültürel atmosferini yakinen takip etmekteyim. Hatay’ın sorunlarını konuşmak için değil, Hatay’ın sorunlarına çözüm üretmek için başvurumu yaptım. Hizmetkârlık yolunda çıkmış olduğum bu yolda, bu kutlu davada, erdemle iradeyle ve cesaretle sizlerle beraber yürü-meyi, Rabbim bizlere nasip etsin.
Hepimiz, gönül kazanma çabamızı hiç bırakmayacağız, bize inanan ya da inanmayan herkesin gönlünü kazanmak için samimiyetle hareket edeceğiz. Samimiyet, dürüstlük, tevazu ve asla ötekileştirici bir dil kullanmama, şiarımız olacaktır. Hatay’ı daha iyi yaşanabilir bir kent olma yolunda gereken her türlü adımları atacağız. Siz kıymetli hemşerilerimin dua ve desteklerini bekliyorum. Bizler; şerefli bir bayrağın taşıyıcısı, kutlu bir davanın bekçileriyiz, Yolumuz hak yolu, gayemiz aziz milletimize hizmettir.”
Bu arada, eski Belediye Başkanlarından Mehmet Yeloğlu’nun da Genel Merkez tarafından Ankara’ya çağrılmak suretiyle İl Başkanlığı konusunda görüşlerinin alındığı öğrenildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ