Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

AKP’deki toplantıda eleştirilerin odağında, Hatay BŞB var!

AKP’deki toplantıda eleştirilerin odağında, Hatay BŞB var!
  • 24.07.2020
  • 862 kez okundu

AK Parti’de hafta başında gerçekleştirilen ve Partililere açık gerçekleşen basın toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Başkanı eleştirildi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İl Başkanı Mehmet Yeloğlu’nun da katıldığı toplantıda yaptığı açıklamalarda, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, Uzun Çarşı sel baskının önlenmesi ve geçen yıl Meclis kararı ile Dağ Mahallesi’nde yeni bir yol açılması için 100 milyon borçlanma yetkisini verdiklerini, ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen bir kazma dahi çakılmadığını söyledi.
Milletvekili Yayman, konuşmasında özetle; Kurtuluş Caddesi’nin trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan bu projeye, geçen yıl, Meclis’te takılmaması ve hızlı bir şekilde projenin hayata geçirilmesi için tüm Ak Parti ve Cumhur İttifakı olarak borçlanma yetkisi verdiklerini, ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda duyarsız kaldığını, her şeyi EXPO için planladıklarını ve son derece önemli olan Kurtuluş Caddesi trafiğini rahatlatacak bu projeyi askıya almalarına anlam vermediğini dile getirdi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da, Uzun Çarşı ve Dağ Mahallesi’nde yeni açılacak olan yol ile ilgili yaptığı konuşmada, bundan tam 1 yıl önce Meclis’ten geçen borçlanma yetkisini Başkan Savaş’ın hayata geçirmediğini hatırlatarak, konuyu kısa süre önce Vali Rahmi Doğan’la da paylaştığını bildirdi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da konuyla ilgili düşüncelerini aktarırken, yine Büyükşehir Belediyesi’nin kente hizmet götüremediğini savundu.
AK Parti’deki toplantıya; Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Hatay Kadın Kollar Başkanı Zehra Eren, Hatay Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye Güçlü, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz katıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ